fbpx

Do sieci trafiło nowe nagranie wraku Titanica. Zobaczcie elementy których nie nagrano nigdy wcześniej

Do sieci trafiło właśnie  najnowsze nagranie wraku Titanica. Udostępniła je firma, która nakręciła go z pokładu batyskafu. Na wideo możemy zobaczyć elementy, których nie nagrano nigdy wcześniej.

Wrak Titanica znajduje się prawie 4 kilometry pod powierzchnią Atlantyku. Film nakręcono z pokładu batysfkafu Titan. Statek był wyposażony w nowoczesne kamery, dlatego obraz zarejestrowano w bardzo wysokiej jakości.

Na nagraniu można zobaczyć dziób statku, kotwicę portową czy pierwszą ładownię.

Badałem wrak przez dziesięciolecia i wykonałem kilka nurkowań i nie przypominam sobie, żebym widział jakikolwiek inny obraz pokazujący ten poziom szczegółowości. Na przykład nigdy nie widziałem nazwy producenta kotwic Noah Hingley & Sons Ltd. – powiedział Rory Golden, ekspert OceanGate Expeditions.

W najbliższych latach można spodziewać się kolejnych nagrań, ponieważ badacze już planują następne ekspedycje. Jak zwracają uwagę, trzeba się spieszyć, ponieważ statek w takiej formie niedługo może zniknąć. Może się zawalić w ciągu najbliższych 40 lat wskutek działania prądów morskich oraz słonej wody.

Źródło: rmf24.pl

Dodaj komentarz