fbpx

Obraźliwe zdjęcie umieszczone w internecie odmieniło życie sprzątacza

Przypadkowe zdjęcie 65-letniego Nazer al-Islam Abdul Karim z Bangladeszu, zostało umieszczone na Instagramie przez nieznanego użytkownika, który wyśmiewał się z mężczyzny, pracującego na co dzień jako sprzątacz w Arabii Saudyjsiej.

Na zdjęciu Karim patrzy na złotą biżuterię wystawioną w oknie sklepu jubilerskiego.

“Ten człowiek zasługuje, by patrzeć tylko na śmieci” – taki komentarz pod opublikowanym zdjęciem zamieścił jeden z użytkowników.

Karim nawet nie wiedział, że jest fotografowany. Tymczasem fotografia człowieka, który przygląda się złotym ozdobom, na które go nie stać, poruszyła Saudyjczyków, w krótkim czasie zdjęcie stało się popularne.

Udało się zlokalizować zarówno sam sklep, jak i bohatera fotografii. Powstał pomysł, aby zebrać prezenty dla Karima. W rezultacie sprzątacz stał się posiadaczem złotej ozdoby, której się przyglądał, a także kilku worków z ryżem i miodem, smartfonów Apple iPhone 7 i Samsung Galaxy, a także biletu do ojczyzny. Miesięczna pensja sprzątacza wynosi 187 USD, normalnie nigdy nie mógłby sobie pozwolić na takie rzeczy.

Użytkownicy mediów społecznościowych, w szczególności Saudyjczycy na Twitterze, obiecali regularnie przesyłać prezenty do Karima.

Źródło: dailymail.co.uk

One thought on “Obraźliwe zdjęcie umieszczone w internecie odmieniło życie sprzątacza

Dodaj komentarz