fbpx

Pierwszy w Europie policyjny Harley-Davidson będzie jeździł w Rzeszowie

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała w piątek oficjalnie od miasta motocykl Harley-Davidson Road King. Maszyna legendarnej marki trafi do wydziału ruchu drogowego.

Amerykański motocykl będzie wykorzystywany głównie przez policję drogową, ale także przy zabezpieczaniu imprez masowych.

Motocykl jest wyposażony w nowoczesny silnik Milwaukee-Eight o pojemności 1745 ccm i mocy 90 KM. Może jechać z prędkością nawet 190 km/h. Jest już oznakowany i przystosowany do służby, ale ze względu na pogodę, na drogi wyjedzie dopiero wiosną.

Harley-Davidson wraz z niezbędnym wyposażeniem kosztował ponad 83 tys. złotych. To pierwszy motocykl tej marki przekazany dla polskiej Policji. Został w całości zakupiony ze środków miasta Rzeszowa.

Motocykle tej marki nie są obce polskim funkcjonariuszom, gdyż pojawiły się w Policji Państwowej na początku lat XX. Był to wówczas podstawowy motocykl w tej formacji. W 1927 roku, gdy powstawała policja drogowa, do patrolowania dróg funkcjonariusze używali właśnie tych amerykańskich jednośladów. Pozostały one w służbie do 1939 roku.

 

Źródło: polsatnews.pl, dziejesienapodkarpaciu.pl

Foto: KMP Rzeszów

Dodaj komentarz