fbpx

Szczęśliwa “Trzynastka” pierwsza w Polsce

Szczecińska Trzynastka najlepszym liceum ogólnokształcącym w Polsce wynika z XX Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018 miesięcznika Perspektywy. Co więcej z okazji jubileuszowego rankingu kapituła podsumowała 20 lat wyników i XIII LO otrzymało też tytuł Liceum XX-lecia.

Licea zostały ocenione w rankingu według trzech kryteriów: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki z matury z przedmiotów dodatkowych. O zwycięstwie XIII LO przesądziły sukcesy uczniów tej szkoły w olimpiadach przedmiotowych. W tej dziedzinie od lat Trzynastka nie ma sobie równych w kraju.

Drugie miejsce wśród liceów przypadło Liceum Akademickiemu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (w ubiegłym roku szkoła była na trzecim miejscu). Trzecie miejsce zajęło XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie (w ubiegłym roku szkoła była na drugim miejscu).

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie powstało w roku 1991 na mocy porozumienia kuratora oświaty z rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego. Uniwersytet sprawował patronat nad szkołą do 2011 r., kiedy przejęła go Politechnika Warszawska. Jest członkiem Towarzystwa Szkół Twórczych, do którego należy 30 liceów z całego kraju. Celem towarzystwa jest współdziałanie szkół w zakresie doskonalenia procesu nauczania i wychowania poprzez projektowanie, wdrażanie i upowszechnianie innowacji pedagogicznych. Przy liceum działa Gimnazjum nr 16.

Dyrektor “Trzynastki” Cezary Urban, pytany o szkołę niezmiennie od lat powtarza, że za pozycją jego szkoły stoją nauczyciele, który mają pasję i lubią młodzież oraz pracowici uczniowie.

 

Źródło: 24kurier.pl   polskieradio.pl

Foto: zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz