fbpx

Młoda Polka jednak pojedzie na US Open. Pomogło wsparcie internetowej społeczności

18-letnia Zuzanna Pawlikowska niebawem stanie na jednym z najbardziej prestiżowych kortów świata, realizując swoje marzenie o grze w juniorskim US Open. Dzięki swojemu 57. miejscu w juniorskim rankingu ITF miała otwarte drzwi do tego turnieju, jednak finanse stanęły na drodze do spełnienia tego marzenia. Na szczęście, dzięki wsparciu fanów i dobrodusznych darczyńców, zdołała zebrać potrzebne środki w ekspresowym tempie.

Pawlikowska, której juniorska kariera zaczyna się zbliżać ku końcowi, już wcześniej próbowała swoich sił w wielkoszlemowych turniejach. Miała okazję wziąć udział w Wimbledonie, a także spróbować swoich sił w kwalifikacjach do Roland Garros. Dla niej występ w US Open to symboliczne zakończenie juniorskiej kariery, po którym planuje skupić się na profesjonalnych rozgrywkach.

Na swoim Facebookowym koncie, Pawlikowska dzieliła się swoimi myślami: “Ścieżka juniorska dobiega końca i kierunek mojego tenisa zmierza w stronę kariery zawodowej. Pierwsze singlowe punkty zawodowe już zdobyłam”.

Nie tylko zdolności sportowe, ale też determinacja i pasja widać w każdym słowie młodej tenisistki. Miała marzenie o występie w US Open, które, jak sama mówi, było “idealną klamrą spinającą dotychczasową juniorską ścieżkę”. Nie kryła także wdzięczności dla Polskiego Związku Tenisowego za ich wsparcie w jej rozwoju.

Jednak koszty związane z wyjazdem na tak duży turniej były zbyt wysokie dla młodej sportsmenki. Pawlikowska szacowała je na łącznie 23 500 zł. Dlatego postanowiła poprosić o wsparcie, uruchamiając internetową zbiórkę. Reakcja była niesamowita. W zaledwie dwa dni udało jej się zebrać wymaganą kwotę.

Jest to dowód na to, że talent Zuzanny nie przeszedł niezauważony. W poprzednim sezonie triumfowała w dwóch juniorskich turniejach ITF, zdobywając również cztery tytuły w grze podwójnej. Wspólnie z Malwiną Rowińską została wicemistrzynią Europy w grze podwójnej. To wielkie osiągnięcia dla młodej zawodniczki, która ma przed sobą jeszcze wiele lat kariery.

Choć US Open to jej ostatni juniorski turniej, jest to dopiero początek jej przygody z wielkim tenisem. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na jej kolejne sukcesy i trzymamy kciuki za zwycięstwo na kortach Flushing Meadows.

Dodaj komentarz