fbpx

Policjant zagrał na pianinie, aby uspokoić 93-latka który padł ofiarą kradzieży

Funkcjonariusz policji w Mansfield zagrał spontaniczne na pianinie dla 93-letniego mężczyzny, który został okradziony.

Dzielnicowy Craig Bull nie mógł się powstrzymać się od uderzenia w klawisze, kiedy zobaczył pianino w domu dziewięćdziesięciolatka, którego razem z kolegą kontrolnie odwiedzali po zgłoszonej kradzieży.

W chwytającym za serce filmiku, który policja z Mansfield udostępniła na Facebooku w czwartek, widzimy, jak Bill zasiada do pianina i gra utwór muzyki klasycznej dla emeryta.

Pod oryginalnym postem funkcjonariusza czytamy:

Był naprawdę zadowolony, że przyszliśmy sprawdzić i zobaczyć, jak się ma. Opowiadał nam o tym, jak „dostawał skrzydeł”, kiedy latał jako pilot, o wojnie i o smutnej stracie jego kochanej żony we Wigilię kilka lat temu. Zobaczyłem, że ma pianino z otwartymi nutami na pulpicie. Jedne z jego ulubionych utworów Chopina, nokturn. Powiedziałem mu, że to była też ulubiona kompozycja mojego dziadka! Zaproponowałem, że mogę zagrać, do czego mnie zachęcił. Naprawdę, sprawiło mu to wiele radości, widać na filmiku, jak bardzo to docenił. Satysfakcja z pracy.

– To doświadczenie naprawdę pozwoliło mi dobrze pomyśleć o sobie i pracy, jaką wykonuję. Ten mężczyzna poczuł się doceniony i zaznał spokoju – dodaje Bull.

– To jest niewiarygodne, jakim dużym zainteresowaniem cieszy się ten filmik – mówi Bull, który gra na pianinie od prawie 40 lat.

– Kiedy grałem ten kawałek i dochodziłem do paru trudniejszych momentów, słyszałem, go jak klaszcze z tyłu, a kiedy obejrzałem później wideo, zobaczyłem, jak wygrywał równocześnie ze mną palcami melodię. To było wspaniałe, zobaczyć jak wiele przyjemności czerpał z tego – relacjonuje Bull dla Huffpost.

Tłumaczenie: Justyna Śliwowska

Źródło: huffingtonpost.com

 

One thought on “Policjant zagrał na pianinie, aby uspokoić 93-latka który padł ofiarą kradzieży

  • 2 lutego 2018 at 23:27
    Permalink

    Dobre. Teraz w polskich szkłach policji pojawi się nowy przedmiot – gra na pianinie.

    Reply

Dodaj komentarz