fbpx

Kondor odzyskał zdrowie i wolność. Znów wzleciał nad Andy

Dwuletni samiec kondora, wyposażony w nadajnik satelitarny, został wypuszczony na wolność w Peru po ponadrocznym pobycie w ośrodku rehabilitacji. Jeden z mieszkańców znalazł młodego kondora na brzegu rzeki Alis w grudniu 2016 roku. Ptak był odwodniony, wygłodzony i nie latał.

Kondor został przekazany służbom ochrony przyrody i poddany kwarantannie. Potem trafił na ponad rok do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji ptaków w ogrodzie zoologicznym El Huayco w Limie. Tam otoczono go opieką, a dzięki towarzystwu dorosłego osobnika mógł nauczyć się latać.

– Poddaliśmy ptaka gruntownemu badaniu. Nie tylko pod względem zdrowia – jego stan musiał być idealny, abyśmy mogli go wypuścić na wolność – ale także pod względem

zachowania. Na szczęście nie zatracił nawyków dzikiego zwierzęcia – relacjonuje Kar Plock z peruwiańskich Narodowych Służb Leśnictwa i Przyrody (Serfor).

To już piąty kondor wyleczony i wypuszczony na wolność w Peru w ostatnim czasie. Odbyło się to w górskiej okolicy prowincji Yauyos, niedaleko stolicy kraju Limy, na wysokości 4000 metrów nad poziomem morza.
Czytaj więcej na: tvnmeteo.tvn24.pl

Dodaj komentarz