fbpx

Rekordowa liczba morsów wykąpała się w Bałtyku

3212 osób z ponad 3500 biorących udział w XV Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie wzięło udział w finałowej kąpieli w Bałtyku. To rekordowa liczba. Temperatura wody miała 2 stopnie Celsjusza.

Najstarszy mors miał 83 lata, a najmłodsi uczestnicy – bo było ich kilkoro – urodzili się w 2016 roku. Po raz pierwszy na kąpiel zdecydowała się burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała i – jak przyznała po wyjściu z wody – „nie żałuje i poleca wszystkim niezdecydowanym”.

Kąpiel poprzedziła parada morsów, którzy do Mielna przyjechali z ponad 55 klubów z Polski i zagranicy. Szli z centrum tegorocznego zlotu, które po raz pierwszy znajdowało się w specjalnej hali namiotowej ustawionej przy ul. Lechitów, na parkingu przy centrum handlowym, by ulicami Mielna dojść do wejścia na plażę od ul. 1 Maja. Paradę prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low Gryfice”, która w ubiegłym roku zdobyła trzy srebrne medale na Mistrzostwach Świata Orkiestr Dętych w Kalifornii.

Jak poinformowała Maria Piskier z biura zlotu, w tym roku do Bałtyku weszło aż 3212 z ponad 3500 zarejestrowanych morsów. To rekordowa liczba, ale morsy w tym roku nie biły rekordu Guinnessa, który zresztą należy do mieleńskich zlotowiczów.

 

Czytaj więcej na: wiadomosci.onet.pl

Foto: Radek Koleśnik

Dodaj komentarz