fbpx

Ministerstwo Zdrowia potwierdza brak sankcji za odmowę podpisania oświadczenia o braku zgody na szczepienie

W grudniu 2017 Ministerstwo Zdrowia otrzymało „Petycję o doprowadzenie do całkowitego zaniechania przez podmioty publiczne stosowania wobec rodziców dzieci podlegających obowiązkowym szczepieniom ochronnym praktyki polegającej na przedkładaniu rodzicom do podpisu „oświadczeń o braku zgody na szczepienie dziecka”.

Oczywiście Ministerstwo żadnych działań w tej sprawie nie podejmie, natomiast dzięki tej petycji wreszcie dysponujemy jednoznacznym potwierdzeniem, że stosowanie jakichkolwiek sankcji wobec rodziców, którzy odmawiają podpisania, w szpitalu lub w przychodni, oświadczenia o odmowie poddania dziecka szczepieniu, jest niedopuszczalne:

 

Jeśli więc pielęgniarka w szpitalu mówi Ci, że nie wypuści Cię ze szpitala z dzieckiem, po porodzie, dopóki nie podpiszesz oświadczenia o odmowie poddania dziecka szczepieniu, to pokaż jej odpowiedź na tę petycję, prosząc o dokładne przeczytanie ostatniego akapitu.

I podobnie, jeśli w przychodni lekarz odmawia zbadania Twojego dziecka, dopóki nie podpiszesz oświadczenia o odmowie poddania dziecka szczepieniu, to pokaż mu odpowiedź na tę petycję, prosząc o dokładne przeczytanie jej ostatniego akapitu.

Odpowiedź na petycję można pobrać ze strony Ministerstwa Zdrowia: TU

 

Czytaj więcej na: szczepienie.info

3 thoughts on “Ministerstwo Zdrowia potwierdza brak sankcji za odmowę podpisania oświadczenia o braku zgody na szczepienie

 • 16 lutego 2018 at 10:25
  Permalink

  Rozumiem, że przymus czy terror stosowany wobec rodziców jest niedopuszczalny ale jeśli ten portal zamierza popierać ruch antyszczepionkowy i twierdzić przy tym że to jest pozytywna wiadomość to dla mnie jest to już przegięcie pały i wypisuje się z tego, mimo że pomysł na portal był bardzo dobry.

  Jeśli nikt tutaj nie czyta badań naukowych to polecam chociaż te filmy:

  https://www.youtube.com/watch?v=LsHYyg57MEM

  https://www.youtube.com/watch?v=W-86JUd_6Pg

  Reply
 • 16 lutego 2018 at 11:44
  Permalink

  I to mają być „dobre wiadomości”? Lepiej trzymajcie się z daleka od takich tematów, bo ogłupiacie ludzi! Najgorsze jest to, że tacy ludzie są zagrożeniem DLA INNYCH, bo ci, którzy nie mogą zostać zaszczepieni, są uzależnieni od odporności społeczeństwa. Jak ktoś wpusci dziecko z bombą do przedszkola, bo taką ma wiarę, to poprzecie taką osobę? Nie? To dlaczego popieracie antyszczepionkowców, których dzieci są jak bomby biologiczne?

  Reply
  • 19 lutego 2018 at 10:40
   Permalink

   Aż strach się bać.

   ”Diamond Cartel”

   Błogosławieni ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa.-

   Tak dla przemyślenia.

   Reply

Dodaj komentarz