fbpx

Japoński artysta pracował 10 godzin dziennie przez 3,5 roku aby stworzyć gigantyczny rysunek

Japonia jest przykładem narodu z charakterem, silniejszego nawet niż swoje budynki. Trzęsienie ziemi w 2011 roku i towarzyszące mu tsunami, dość mocno uszkodziło całe wschodnie wybrzeże kraju. Niemal sześć lat później zniszczenia zostały odbudowane. Manabu Ikeda mistrz pióra i atramentu, przeszedł podobny proces przy niedawno ukończonym ogromnym rysunku nazwanym Odrodzenie.

Manabu rozpoczął prace nad rysunkiem w 2013 roku i od tamtej pory poświęcał niemal 10 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu, aby ukończyć swoje dzieło o wymiarach 4×3 metry.

Obraz przedstawia drzewo wyrastające ze wszystkich  możliwych dramatów spowodowanych przez klęski żywiołowe, otoczone mocą tsunami, którego fale spadają na drzewo. Ale to tylko powierzchnia obrazu, pierwszy plan tego co można zobaczyć. Przyglądając się bliżej, można dostrzec, że rysunek składa się z niezliczonej ilości drobnych szczegółów, próbujących uchwycić tysiące historii rozgrywających się podczas tych traumatycznych doświadczeń.

Moim celem było, aby wiernie wyrazić mój widok świata w tej kompozycji. Widzę bardziej detale niż całość, więc uważam, że najlepszymi narzędziami do wyrażenia wszystkiego co widzę na spójnej całości są pióro i tusz – mówi twórca obrazu.

 

 

Źródło: boredpanda.com

Tłumaczenie: Krzesimir

 

Dodaj komentarz