fbpx

Iga Świątek Sportowcem Roku 2023

Bez zaskoczenia, tenisowa gwiazda Iga Świątek została laureatką prestiżowego plebiscytu “Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski w 2023 roku. To jej drugie z rzędu wyróżnienie w tej kategorii.

Iga Świątek, uznawana za jedną z najlepszych tenisistek na świecie, miała imponujący rok. Zdobyła tytuł w Roland Garros w Paryżu oraz triumfowała w innych ważnych turniejach, co przyczyniło się do utrzymania jej na pozycji numer jeden w rankingu WTA. Mimo chwilowej utraty prowadzenia w rankingu po US Open, Świątek błyskawicznie wróciła na szczyt, zdobywając zwycięstwo w WTA Finals w Cancun.

Gala mistrzów sportu

Nagrodę dla Świątek, która aktualnie przebywa na antypodach, gdzie z reprezentacją Polski dotarła do finału turnieju United Cup, odebrał jej ojciec, Tomasz Świątek. W plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski za nią uplasowali się Bartosz Zmarzlik, mistrz świata na żużlu, oraz Aleksander Śliwka, siatkarz i triumfator Ligi Mistrzów.

Wyróżnienie dla Świątek podkreśla nie tylko jej indywidualne talenty, ale również rosnącą siłę polskiego sportu na arenie międzynarodowej. Wśród wyróżnionych znaleźli się także inni znaczący sportowcy, jak Piotr Żyła  czy Wojciech Nowicki (lekkoatletyka).

Przyszłość i dalsze plany świątek

Jako liderka rankingu WTA, Świątek ma przed sobą kolejny rok pełen wyzwań i możliwości do dalszego rozwoju swojej kariery. Jej postawa na korcie oraz poza nim, pełna skromności i profesjonalizmu, czyni ją wzorem do naśladowania dla młodych sportowców i fanów tenisa na całym świecie.

Dodaj komentarz