fbpx

Kolejny medal dla Polski na mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim

Marek Kania osiągnął sukces w Heerenveen, zdobywając brąz w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim na 500 m. To jego trzeci medal dla Polski podczas tej imprezy. Zwycięzcą okazał się Jenning De Boo z Holandii.

Kania, startujący w finałowej parze, uzyskał czas 34,86 s, co dało mu miejsce tuż za zwycięzcą, który był szybszy o 0,38 s. Estończyk Marten Liiv zajął drugie miejsce, wyprzedzając Polaka o 0,08 s.

Piotr Michalski, zwycięzca sprzed dwóch lat, uplasował się na piątej pozycji z czasem 34,94 s, natomiast Damian Żurek zajął siódme miejsce z wynikiem 35,06 s.

Wcześniej, polskie zespoły sprinterskie osiągnęły sukces w Holandii. Drużyna w składzie Kania, Michalski i Żurek zdobyła złoto, a Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek sięgnęły po srebro w sprintach drużynowych.

Niedziela zamyka rywalizację w Heerenveen.