fbpx

2024 to chiński Rok Drewnianego Smoka. Co to oznacza?

Chiński Nowy Rok obchodzony będzie 10 lutego. Jest to święto o zmiennej dacie, uzależnionej od cyklu księżycowego i słonecznego.

W tradycji chińskiej każdy rok przypisany jest do jednego z dwunastu zwierząt zodiakalnych. Ostatnio Rok Smoka obchodziliśmy w latach takich jak 2012, 2000, 1988, 1976 i tak dalej. Zgodnie z chińskimi przekonaniami, każdy znak zodiaku jest związany z jednym z pięciu żywiołów: metalu (złota), drewna, wody, ognia, lub ziemi. Zatem Rok 2024 będzie Rokiem Smoka Drewna, który występuje co 60 lat.

Smok jest symbolem siły i dynamiki. Rok 2024 w zodiaku chińskim zapowiada się więc jako czas dobrobytu i rozkwitu.

Chiński kalendarz opiera się na cyklu księżycowym, a Chiński Nowy Rok rozpoczyna się w dniu nowiu. Data ta zależy od cyklu księżycowego i słonecznego, dlatego przypada zazwyczaj między 21 stycznia a 20 lutego, czyli 21 do 51 dni po nowym roku według kalendarza gregoriańskiego.

Smok jest najbardziej potężnym zwierzęciem w chińskim zodiaku. Osoby urodzone w roku smoka charakteryzują się cechami przywódczymi, aktywnością, odwagą i nie boją się wyzwań, starając się zawsze osiągać swoje cele. Ludzie urodzeni w tym znaku często odnoszą sukcesy, lubią być w centrum uwagi i mogą być postrzegani jako pewni siebie.

W kulturze chińskiej smoki są symbolem cesarstwa i cieszą się dużym uznaniem społecznym. Symbolizują one energię, siłę i godność. Uważa się, że przynoszą szczęście, stąd rok smoka jest postrzegany jako pomyślny.

Element drewna, związany ze Smokiem w roku 2024, reprezentuje wzrost, kreatywność i adaptację.

Tak więc Rok Drewnianego Smoka ma być okresem dla wizjonerów, innowatorów i osób, które rozwiązują problemy. Rok 2024 przewiduje się jako doskonały czas na rozpoczęcie nowych przedsięwzięć i odkrywanie nowych możliwości.

Kolejny Rok Drewnianego Smoka w chińskim zodiaku nastąpi w 2084 roku.

Dodaj komentarz