fbpx

Harmonizacja częstotliwości – specjalna praktyka poprawiająca relacje

W bliskiej relacji – z przyjacielem, współpracownikami, partnerem, rodzicem, czy też dziećmi – możesz korzystać z praktyki zwanej harmonizacją częstotliwości, która sprzyja bardziej świadomej komunikacji. Niezależnie od rodzaju relacji, praktyka ta polega na zawarciu umowy, że za każdym razem, gdy któreś z was poczuje się niewysłuchane lub odniesie wrażenie, że wasza więź została w jakiś sposób nadwątlona, potraktujecie to jako zachętę dla obu serc, aby odnalazły wspólną dla siebie wibrację.

W ramach tej praktyki, każdy ma prawo powiedzieć – Nie czuję z tobą kontaktu… lub: Trudno mi teraz nawiązać z tobą kontakt. Gdy jedno z was udzieli takiej informacji zwrotnej, waszym zadaniem będzie wziąć się za ręce i spojrzeć sobie głęboko w oczy. Następnie spróbujcie dopasować swoje wdechy i wydechy w taki sposób, aby wspólnie oddychać w takim samym, spokojnym tempie. Jeśli będziecie tak oddychać przez minutę lub dłużej, wasze serca poczują się wspierane za sprawą wspólnej częstotliwości wibracyjnej, dzięki czemu będziecie mogli przeprowadzić ze sobą głęboką, szczerą rozmowę.

Dobrym ćwiczeniem uzdrawiającym, które pomaga otworzyć się na praktykę harmonizowania częstotliwości, jest patrzenie sobie samemu w oczy w lustrze. Jeśli to okaże się dla ciebie zbyt trudne, zwolnij oddech i patrz na swoje odbicie tak długo, jak tylko potrafisz. Nie chodzi o to, aby nie mrugać czy jakoś szczególnie rozluźniać wzrok, ale o to, by otworzyć się na głębszy kontakt z własną niewinnością poprzez patrzenie sobie w oczy.

Im częściej spoglądasz sobie w oczy, tym łatwiej będzie ci przyjmować z otwartym sercem cudzą wrażliwość, bez lęku przed skrzywdzeniem lub odrzuceniem. Rozwijanie potencjału każdej relacji zawsze zaczyna się od nawiązania głębszej i bardziej satysfakcjonującej relacji z własnym sercem. Dzięki spokojnemu oddychaniu, bardziej uważnemu słuchaniu, powtarzaniu osobistej deklaracji miłości, docenianiu własnej niewinności, a także byciu szczerym z samym sobą, staniesz się pierwszą osobą, którą uzdrowisz, ponieważ pozwolisz zajaśnieć własnemu światłu.

Za sprawą takiego wibracyjnego dostrojenia, relacje mogą stać się dla ciebie okazją do odkrycia prawdy i uzdrowienia wcześniejszych zranień i traum. Bez względu na to, jak bardzo czujesz się niezrozumiany, możesz wnieść nową świadomość do każdej sytuacji, jeśli tylko postanowisz zareagować w taki bardziej „otwarty” sposób.

 

Fragment pochodzi z książki Matta Kahna – Rewolucja Miłości

 

Dodaj komentarz