fbpx

SkinGun – pistolet który pomoże osobom z oparzeniami

Słowo pistolet jak do tej pory nie było kojarzone z medycyną, może się to zmienić, odkąd powstał “SkinGun”, który wykorzystuje komórki macierzyste w celu leczenia oparzeń. Badania pokazały, że oparzenia leczone w ten sposób goją się nawet do 200 razy szybciej.

Podczas oparzeń czas reakcji jest bardzo ważny. Procedura przeszczepu skóry może być długa i bolesna dla pacjenta, dlatego korzysta się z komórek macierzystych, które pomagają wyleczyć oparzenie oraz pomagają w odbudowie własnej skóry. Do tej pory problemem było dokładne pokrycie rany tymi komórkami. Testy nowego urządzenia przeprowadzone przez naukowców z Berlin-Brandenburg Center for Regenerative Therapies (BCRT) wykazały, że komórki macierzyste pokrywają szeroki zasięg ran. Na powierzchni o średnicy 8 cm SkinGun wystrzelił 20 tysięcy kropelek z komórkami w porównaniu do 91 z wykorzystaniem tradycyjnych metod (np. z wykorzystaniem strzykawek).

Ważny jest jeszcze sposób nakładania komórek. W innych metodach mogą one zostać uszkodzone zanim trafią na pacjenta, w SkinGun zastosowana została bardzo dobra metoda rozpylania, dzięki czemu 97,3% z nich pozostaje żywych. Dzięki SkinGun pacjent może otrzymać stosowne leczenie już po 90 minutach od przyjęcia na izbę.

Źródło: renovacareinc.com

Dodaj komentarz