fbpx

103-letni japoński lekarz wyjawia sekret swojej długowieczności

Doktor Shigeaki Hinohara z Japonii żyje już 103 lata. Utrzymuje tą samą masę ciała od 30 roku życia – 60kg. Twierdzi, że dożył tak sędziwego wieku dzięki zdrowej diecie.

Dr Shigeaki Hinohara jest najstarszym lekarzem na świecie. Pełni funkcję prezesa rady nadzorczej szpitala w Tokio oraz naucza o zdrowym odżywianiu na terenie całego kraju, będąc ciągle zajętym.

Napisał ponad 150 książek odkąd ukończył 75 lat. Jedna z nich, zatytułowana “Living long. Living good” została sprzedana w ponad 1,2 miliona egzemplarzy.

Oto kilka jego życiowych zasad:

Pan doktor sądzi, że energię czerpiemy z dobrego samopoczucia, a nie z pożywienia lub dużej ilości snu. Jego zdaniem nie ma sztywnych reguł dotyczących jedzenia kolacji lub godzin spędzonych na spanie.

Wszyscy długowieczni ludzie, bez zważania na rasę, płeć lub narodowość, mają jedną wspólną cechę – nie mają nadwagi.

Jedzenie jest najważniejsze.

Na śniadanie dr Hinohara pije szklankę soku z owoców z łyżeczką oliwy z oliwek lub szklankę mleka z odrobiną sproszkowanej soczewicy lub bananem.

Na lunch spożywa mleko z 2-3 sucharkami lub, gdy jest bardzo zajęty, nic. Mówi również, że kiedy jest skoncentrowany na pracy – nigdy nie czuje się głodny.

Na kolacje zjada owoc, małą rybę z ryżem i 90 gramów mięsa 2 razy w tygodniu.

Bądź zajęty i patrz zawsze naprzód.

Dr Hinohara jest tak zajęty, że kalendarz jego wykładów oraz praca w szpitalu jest zaplanowana na rok naprzód. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, lekarze nie potrafią wyleczyć wszystkiego. On natomiast uważa, że zwierzęta i terapia muzyką mogą pomóc o wiele bardziej niż lekarze sobie wyobrażają.

Jeśli chcesz pozostać zdrowym, zawsze wybieraj schody i nieś swój własny bagaż.

Doktor Shigeaki Hinohara wchodzi co dwa schody na raz, dzięki temu utrzymuje mięśnie w dobrej kondycji. Każdego dnia stara się przejść 2000-2500 kroków w wolnym tempie, ponieważ używa laski.

Tajemnica bólu.

Najlepszą drogą do pozbycia się bólu jest dobra zabawa.

“Nie przejmuj się zbyt mocno materialnymi sprawami. Nie zapominaj o tym, że kiedy śmierć przyjdzie, nie będziesz mógł zabrać niczego ze sobą.”

Jego zdaniem, nauka nie jest dla każdego taka sama, a choroby są sprawą indywidualną. Zatem jeżeli znamy chorobę i ją leczymy, tak samo powinniśmy znać człowieka, czyli bardzo dobrze.

Odnajdź swojego bohatera i staraj się być lepszym od niego.

Doktor dumnie stwierdza, że jego wzorem był jego ojciec i kiedykolwiek znajdzie się w trudnej sytuacji – myśli o tym, co on zrobiłby na jego miejscu.

Życie jest pełne różnych zdarzeń i możliwości.

W marcu 1970 roku, kiedy doktor miał 59 lat, udał się w podróż z Tokio do Fukuoki. Samolot, którym leciał został porwany przez japońskich komunistów. W wyniku tego przez następne 4 dni musiał ciągle siedzieć w 40 stopniowym upale. Jest lekarzem, więc wykorzystał tę sytuację jako eksperyment. Zauważył, że ciało spowalnia w kryzysowych sytuacjach.

Wspaniale jest żyć długo.

Na podstawie swojego życiowego doświadczenia wysuwa wnioski, że przez pierwsze 60 lat pracujemy na naszą rodzinę i osiągamy swoje cele, a następnie przekierowujemy energię na społeczeństwo. On sam pracuje jako wolontariusz od 65 lat.

Do dnia dzisiejszego wciąż potrafi pracować 18 godzin każdego dnia w tygodniu.

Źródło: timefornaturalhealthcare.com

Dodaj komentarz