fbpx

Długo starali się o dziecko. Na świecie powitali…czworaczki!

W Klinicznym Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu na świat przyszły czworaczki. Przy porodzie asystowało aż 20 osób.

„Długo staraliśmy się o dziecko” – mówiła wzruszona mama. Pani Bożena i pan Marcin bardzo długo starali się o dziecko. Kiedy dowiedzieli się, że na świat przyjdą czworaczki, byli zaskoczeni i szczęśliwi jednocześnie. Poród odbył się 25 września 2022 r. w Klinicznym Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu – placówce, która jest jedynym w woj. opolskim szpitalem zapewniającym opiekę perinatalną na najwyższym poziomie referencyjności.

Oznacza to, że to właśnie do nas kierowana jest zdecydowana większość pań z ciążą zagrożoną przedwczesnym urodzeniem oraz ciążą mnogą. Wszystkie porody poniżej 32. tygodnia ciąży odbywają się w naszym szpitalu – wyjaśniła Natalia Ochędzan, rzeczniczka prasowa Klinicznego Centrum

Z uwagi na trudność, jak i poród odbywający się przed terminem, przy porodzie asystował zespół składający się z ponad 20 specjalistów. Było to: 5 neonatologów, 3 ginekologów, anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna, do każdego noworodka po 2 położne, 2 instrumentariuszki oraz pozostali. Poród zakończył się sukcesem i na świat przyszło czworo chłopców: Antoś (1400 g), Janek (1 600 g), Oluś (1 120 g) oraz Staś (970 g). Wdzięczny tata nie krył wzruszenia i radości.

Pomimo niedzieli, przy porodzie uczestniczył zespół składający się z ponad 20 osób personelu medycznego, który zaopiekował się moją żoną – dodaje pan Marcin, tata chłopców. Każdy z rodzących się moich synków miał swojego lekarza neonatologa i dwie położne. Chciałbym za to podziękować – dziękował pan Marcin.

Kadra medyczna asystująca przy porodzie również przyznała, że poród był ważnym i znaczącym wydarzeniem.

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak ważnej chwili wspólnie z rodzicami – napisali na Facebooku.

czworaczki
Antoś (1400 g), Janek (1 600 g), Oluś (1 120 g) oraz Stasiu (970 g) / zdjęcie: Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: Kobieta w INTERIA.PL

Dodaj komentarz