fbpx

Nadleśnictwo Toruń prowadzi pożyteczną akcję #Zabierz5ZLasu. Przyłącz się!

Ostatnio Nadleśnictwo Toruń za pośrednictwem swojej strony na Facebooku zgłosiło ciekawy pomysł dotyczący troski o nasz zielony świat. Akcja polega na tym, że chętni do wzięcia w niej udziału mają za zadanie podczas spaceru, pikniku czy joggingu w lesie zabrać ze sobą 5 śmieci. Co z nimi zrobić? To, co należy: wrzucić do najbliższego śmietnika: leśnego, publicznego czy swojego prywatnego. Krótko mówiąc, 5 śmieci ma zniknąć z lasu za naszą przyczyną. I tak za każdym razem, kiedy tylko zielone płuca naszych miast odwiedzamy. 

Akcja oczywiście nie dotyczy samych tylko lasów. Wykazać się można wszędzie: w parku, na trawniku przed swoim domem, w drodze na trening. Śmieci z pewnością nie zabraknie. Przynajmniej do czasu, kiedy do akcji przyłączą się wszyscy – na co liczą inicjatorzy. Pomysłodawcy apelują, by sprzątanie to stało się tak modne i powszechne, jak robienie selfie czy wysyłanie SMS-ów. Następnie każdy, kto dokona tego „karkołomnego” wysiłku, może zamieścić zdjęcia dokumentujące swoje dokonania z odpowiednim hasztagiem #Zabierz5ZLasu, by pozostali uczestnicy akcji mogli dalej je udostępniać i komentować. Akcja ma zakres ogólnopolski, więc można się pochwalić swoimi osiągnięciami bardzo szeroko. 

Zdaniem organizatorów śmieciarzy jest znacznie mniej niż tych, którzy wolą czystość i porządek. Teraz wystarczy to tylko udowodnić. 

 

Czytaj więcej na: tylkotorun.pl

Dodaj komentarz