fbpx

Po erupcji wulkanu zaginęła kotka. Odnalazła się 14 miesięcy później!

Podczas erupcji wulkanu na kanaryjskiej wyspie  La Palma, która rozpoczęła się we wrześniu 2021 roku i zakończyła się w Boże Narodzenie, zaginęły setki zwierząt. Niektóre z nich udało się uratować i połączyć z właścicielami, inne zostały umieszczone w schroniskach dla zwierząt, ale wiele z nich musiało przeżyć o własnych siłach do czasu, kiedy nie zostały zlokalizowane i zabrane w bezpieczne miejsce.

Filmik pewnej właścicielki kota, mieszkanki La Palmy, zyskał niedawno ogromną popularność na TikToku (nazwa użytkownika: grgjacr). Gabriela zamieściła wzruszające wideo o swoim kocie, którego znalazła rok i dwa miesiące od zaginięcia.

Kot Gabrieli uciekł z jej domu podczas erupcji; mieszkańcy zaraz potem zostali ewakuowani,  a dom został pochłonięty przez lawę. Od tego czasu nie mieli  pojęcia, gdzie może znajdować się ich zwierzątko.

Jednak 14 miesięcy od tego czasu wydarzyło się coś niesamowitego. Gabriela niespodziewanie odnalazła kotkę w swoim poprzednim domu, w którym rodzina mieszkała wcześniej.

W odpowiedzi na jeden z komentarzy do postu Gabriela mówi:

Przez wulkan straciliśmy nasz dom i kotkę. Uciekła zaraz po erupcji. Okazało się, że wróciła do naszego poprzedniego domu, tam, gdzie  się urodziła. Wciąż nie możemy się otrząsnąć! Nigdy nie zrezygnowałam z szukania jej w okolicy, w której mieszkaliśmy i w jej ulubionych miejscach. Wczoraj  wróciłam do naszego poprzedniego domu, w którym mieszkaliśmy wcześniej. Zawołałam jej imię i … przyszła!

 

O hiszpańskiej La Palmie pisaliśmy też tutaj:

 

 

Źródło: canarianweekly.com

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz