fbpx

Podwodna restauracja Ithaa na Malediwach

Jeśli chcielibyście się wybrać do tej niebanalnej restauracji na romantyczną kolację, to proponujemy odpowiednio wcześniej zrobić rezerwację. Znajdująca się 4,5 metra pod wodą restauracja Ithaa pomieści na raz jedynie 14 osób. Sufit i ściany zbudowane są ze szkła akrylowego, które cechuje niemal idealna w tych warunkach przeźroczystość.

Dzięki temu podczas jedzenia możemy podziwiać podwodne życie. A zobaczyć można całe mnóstwo stworzeń: rekiny, płaszczki, wielkie żółwie, pielęgnice i całe mnóstwo tropikalnych ryb. Wizyta tu będzie szczególnym doświadczeniem dla osób, które nigdy dotąd nie nurkowały.

Restauracja jest częścią luksusowego ośrodka Conrad Maldives Rangali Island. Do środka prowadzą spiralne schody wprost z końca mola. Idealną porą na posiłek pod wodą jest lunch, gdyż to wtedy słońce rozświetla otaczające nas głębiny najlepiej.

Obiekt zaprojektowany przez nowozelandzkie biuro M.J. Murphy LTD nie powstał bezpośrednio na Malediwach. Itahaa powstała w 2005 roku w Singapurze, skąd przetransportowano ją na miejsce docelowe.

Będąc na Malediwach warto odwiedzić to niesamowite miejsce. Trwałość ważącej 175 ton konstrukcji szacuje się na ok. 20 lat.

Dodaj komentarz