fbpx

W Polsce powstanie drewniana ścieżka wśród koron drzew

Jeszcze w tym roku w Krynicy-Zdroju będzie można przespacerować się, podziwiając z bliska korony drzew. Wszystko dzięki powstającej wieży widokowej, która stanie wśród pięknych, górskich krajobrazów Beskidu Sądeckiego.

Do wieży prowadzić będzie specjalnie skonstruowana drewniana ścieżka, wznosząca się stopniowo do góry. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie spotęguje doznania związane z podziwianiem okolicznych krajobrazów. Łączna długość ścieżki wynosić będzie 1030 metrów. Na trasie zwiedzający będą mogli bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym.

Nie zabraknie również elementów zręcznościowych, takich jak kładki, czy ruchome belki. Wszystko oczywiście odpowiednio zabezpieczone. Cała trasa będzie przystosowana do wyjechania na nią z dziecięcymi wózkami. Na końcu dotrzemy do niemal 50-metrowej, drewnianej wieży widokowa, która budowana jest na szczycie Drabiakówki.

W drogę powrotną będzie można udać się 60-metrową zjeżdżalnią, która na pewno będzie świetną atrakcją dla młodzieży. W ramach projektu powstanie też 6-osobowa kolejka krzesełkowa wyposażona w osłony chroniące przed wiatrem.

Przy budowli pracują polscy konstruktorzy, architekci i cieśle. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją, inżynierowie tworzą solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne.

Pierwsi turyści będą mogli skorzystać z wieży widokowej i trasy edukacyjnej już we wrześniu 2018 r.

Podobna atrakcję spotkać możemy u naszych sąsiadów, odwiedzając Lipno nad Wełtawą, na południu Czech.

Źródło: malopolska.pl, slotwinyarena.pl

Dodaj komentarz