fbpx
Festiwal Wibracje

Czy nowa wersja utworu Korteza stanie się hymnem czasu pandemii?

 Utwór „Hey Wy” pierwotnie wykonywany przez Korteza został wzięty na tapetę przez członków kabaretu Czesuaf. Przejmujący cover wraz z teledyskiem ukazującym piękno Dolnego Śląska jest dedykowany wszystkim tym, którzy w tych trudnych i niebezpiecznych czasach pomagają innym.

Nowa wersja piosenki jest zasługą Pawła Gniweckiego, który wraz ze swoją narzeczoną Olgą postanowili w ten nietypowy sposób poradzić sobie z izolacyjną stagnacją, a przy okazji wyrazić swoją wdzięczność i uznanie dla wszystkich tych, którym nie brakuje serca, nawet w obliczu pandemii.

– „Żyjemy nadzieją, że już niedługo wszystko będzie dobrze. Właśnie z tych emocji powstał cover, który stworzyliśmy specjalnie dla was!” – Napisali członkowie kabaretu na Facebooku.

Ekipa mimo trudności związanych z obostrzeniami dołożyła wszelkich starań, aby zrealizować zaprezentowany materiał najlepiej jak się tylko da, niezależnie od warunków technicznych.

–„Największe podziękowania kierujemy do Korteza, dzięki któremu powstała tak poruszająca piosenka, która w tym dziwnym czasie nas zainspirowała. Mamy nadzieję, że ukoi ona wasze serca i pomoże przetrwać kwarantannowy czas.” Podkreślali członkowie kabaretu w oświadczeniu.

Kabaret Czesuaf nie jest raczej grupą kojarzoną z tak wzruszającym rodzajem twórczości. Od 2002 roku zabawiają Polską publiczność za sprawą swoich humorystycznych skeczów, w groteskowy sposób opisujących naszą rzeczywistość. Jednak za sprawą pięknej adaptacji utworu „Hey Wy” jego członkowie dali się poznać z tej iści artystycznej strony.

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: tuwroclaw.com

 

Komentarze Facebook

Dodaj komentarz