fbpx

Czy nowa wersja utworu Korteza stanie się hymnem czasu pandemii?

 Utwór „Hey Wy” pierwotnie wykonywany przez Korteza został wzięty na tapetę przez członków kabaretu Czesuaf. Przejmujący cover wraz z teledyskiem ukazującym piękno Dolnego Śląska jest dedykowany wszystkim tym, którzy w tych trudnych i niebezpiecznych czasach pomagają innym.

Nowa wersja piosenki jest zasługą Pawła Gniweckiego, który wraz ze swoją narzeczoną Olgą postanowili w ten nietypowy sposób poradzić sobie z izolacyjną stagnacją, a przy okazji wyrazić swoją wdzięczność i uznanie dla wszystkich tych, którym nie brakuje serca, nawet w obliczu pandemii.

– „Żyjemy nadzieją, że już niedługo wszystko będzie dobrze. Właśnie z tych emocji powstał cover, który stworzyliśmy specjalnie dla was!” – Napisali członkowie kabaretu na Facebooku.

Ekipa mimo trudności związanych z obostrzeniami dołożyła wszelkich starań, aby zrealizować zaprezentowany materiał najlepiej jak się tylko da, niezależnie od warunków technicznych.

–„Największe podziękowania kierujemy do Korteza, dzięki któremu powstała tak poruszająca piosenka, która w tym dziwnym czasie nas zainspirowała. Mamy nadzieję, że ukoi ona wasze serca i pomoże przetrwać kwarantannowy czas.” Podkreślali członkowie kabaretu w oświadczeniu.

Kabaret Czesuaf nie jest raczej grupą kojarzoną z tak wzruszającym rodzajem twórczości. Od 2002 roku zabawiają Polską publiczność za sprawą swoich humorystycznych skeczów, w groteskowy sposób opisujących naszą rzeczywistość. Jednak za sprawą pięknej adaptacji utworu „Hey Wy” jego członkowie dali się poznać z tej iści artystycznej strony.

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: tuwroclaw.com

 

Dodaj komentarz