fbpx

W programach stacji BBC lekcje dla najmłodszych prowadzą gwiazdy. Geografia razem z Davidem Attenborough

Edukacja dzieci w angielskich domach ruszyła z kopyta! Wszystko za sprawą programów stacji BBC. Emitowane w brytyjskiej telewizji lekcje online prowadzą znane osoby. Projekt powstał po to, żeby poprzez zabawę uczyć dzieci, a przede wszystkim umilić im czas spędzany w wymuszonej przez pandemię izolacji.

W związku z rozprzestrzeniającym się COVID-19 szkoły na całym świecie zostały zamknięte. Mimo, iż nauczyciele dwoją się i troją, aby edukacja przeprowadzana w ramach zajęć online nie odbiegała od tej standardowej, z pewnością cierpi na tym rozwój najmłodszych.

Dlatego niektóre ze stacji telewizyjnych, w tym polskie TVP postanowiło wyjść z ofertą programową skierowaną do najmłodszych. O ile zajęcia i programy edukacyjne proponowane małym Polakom niekiedy pozostawiają wiele do życzenia, to angielskie BBC naprawdę stanęło na wysokości zadania.

W rolę nauczycieli wcielają się bowiem pisarze, słynni podróżnicy, sportowcy i muzycy, a nawet potomkowie władców UK.  W ofercie programowej angielskiej stacji znajdują się m.in. lekcje języka hiszpańskiego prowadzone przez napastnika Manchesteru City- Sergia Aguerę. Muzyki oraz czytania uczą jeden z wokalistów zespołu One Direction oraz piosenkarka Mabel. Za lekcje biologii odpowiedzialny jest słynny pisarz, podróżnik i ekspert w tej dziedzinie, czyli David Attenborough, a spotkania z historią poprowadzi nikt inny aktor Danny Dyer, którego więzy krwi łączą z królem Edwardem III.

BBC codziennie emituje blok 6- 20 minutowych odcinków dostosowanych do wieku odbiorców. Platforma edukacyjna „Bitesize Dialy” wydaje się być, zatem edukacyjnym i rozrywkowym strzałem w dziesiątkę!

 

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: nowymarketing.pl

http://nowymarketing.pl/a/26154,bbc-poprowadzi-lekcje-online-geografii-bedzie-uczyc-david-attenborough

Dodaj komentarz