fbpx

W Katowicach ma powstać park tematyczny “Kleks. Świat filmu”

Pojawiła się koncepcja stworzenia unikalnego parku tematycznego w Katowicach – “Kleks. Świat Filmu”. Informacje na ten temat zostały przekazane przez dziennikarza portalu WKATOWICACH.eu. Według ustaleń projekt ma szansę na dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Śląskiego w latach 2021-2027. Co warto wiedzieć o tym przedsięwzięciu?
Tematyczny park przyszłości

Ambicje parku “Kleks. Świat filmu” są wyjątkowo wysokie. Planuje on stać się pierwszym w swoim rodzaju miejscem na świecie, łączącym najnowsze technologie z rozrywką i przemysłem filmowym. Odwiedzający mają otrzymać niepowtarzalną okazję, aby zanurzyć się w świecie filmu na poziomie, jaki nie był dotąd dostępny.

Kluczowym aspektem parku będą innowacje audiowizualne, które pozwolą gościom na przeżycie niesamowitej interakcji z otoczeniem. Dzięki zaawansowanym technologiom obrazu, dźwięku, światła oraz interaktywnym elementom, granice pomiędzy rzeczywistością a światem filmu staną się niemal niewidoczne.

Inicjatywa wspierająca rozwój regionu

“Kleks. Świat filmu” to nie tylko propozycja dla miłośników filmu i nowoczesnych technologii, ale także element strategicznej wizji rozwoju regionu śląskiego. Jest to kontynuacja trendu, w ramach którego powstać mają inne projekty takie jak Interaktywne Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej oraz Katowicki HUB Gamingowo-Technologiczny. Wszystkie te inicjatywy mają wspólny mianownik — powstają na terenach poprzemysłowych, przekształcając je w przestrzenie dla sektora nowoczesnych technologii.

Twórcy parku tematycznego są jeszcze ostrożni w dzieleniu się szczegółami, ale obiecują, że w nadchodzących miesiącach ujawnią więcej informacji na temat poszczególnych etapów projektu. To, co już wiemy, z pewnością rozbudza ciekawość i sprawia, że oczekiwania wobec “Kleks. Świat Filmu” rosną z każdym dniem.

—Dla mnie to dzieło życia. Wreszcie jestem na tyle dojrzały i doświadczony, żeby móc je zrealizować — mówi pomysłodawca parku, Grzegorz Pietraszewski.

—„Kleks. Świat Filmu” to także, albo przede wszystkim, interaktywne spektakle z udziałem prawdziwych aktorów, przybliżające gościom parku tajemnice pracy na planie filmowym. To unikatowe na skalę światową atrakcje, wykorzystujące pełną integrację oraz synergię rozwiązań z zakresu obrazu, dźwięku i oświetlenia czy niezwykle realistyczna scenografia w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami oraz narracją aktorską na żywo. To wszystko umożliwia zwiedzającemu przeniesienie się zarówno na plan filmowy, jak i do świata, który dotąd można było zobaczyć wyłącznie na ekranie kinowym — dodaje Grzegorz Pietraszewski.

Zaawansowane technologie, innowacyjne podejście do rozrywki i szansa na wsparcie z funduszy europejskich — wszystko to sprawia, że park “Kleks. Świat Filmu” ma szansę stać się jednym z najważniejszych miejsc na mapie rozrywkowej Polski, a może i Europy. Czekamy z niecierpliwością na dalsze informacje i sukces tego ambitnego projektu!

Poniżej wywiad z Justyną i Grzegorzem Pietraszewskim, właścicielami Bajki Pana Kleksa.

Dodaj komentarz