fbpx

Akcja Czysty Bałtyk w Świnoujściu już w ten weekend

Nadchodzi sobota, 19 sierpnia, a wraz z nią ekologiczna inicjatywa na plaży przy Alei Interferie w Szczecinie. To tu powstanie edukacyjny namiot ekologiczny, a grupa ochotników przemierzy wybrzeże, by oczyścić je z odpadów i promować ekologiczną odpowiedzialność. Całość działań podkreśla hasło „Miejmy wpływ”, a kulminacyjnym momentem będzie darmowy koncert Oskara Cymsa dla wszystkich uczestników.

Inicjatywa Czysty Bałtyk to już trzeci rok działań na rzecz czystego wybrzeża. Po sukcesach w Trójmieście i na Półwyspie Helskim, Stowarzyszenie Czysta Polska zdecydowało się rozszerzyć swoje działania na zachodnie tereny wybrzeża. Kluczowym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród wczasowiczów. Dlatego, obok zbierania śmieci, duży nacisk kładziony jest na działania edukacyjne w ramach specjalnie przygotowanego miasteczka przy Alei Interferie.

W sobotę, od godziny 10:00, miasteczko będzie pełne atrakcji: ekologiczne warsztaty, różnorodne gry, konkursy z nagrodami oraz edukacyjna śmieciarka „Miecia”. Scena Czystego Bałtyku gościć będzie Mateusza Ciawłowskiego, a także pokazy pierwszej pomocy. Do edukacji włączą się również sponsorzy akcji: Biedronka, Coca-Cola, Henkel czy Rekopol.

Dodatkowym magnesem dla młodszej publiczności będą spotkania z popularnymi youtuberami. O godzinie 11:00 wyruszą oni na plażę w celu sprzątania, a o 14:00 zapraszają na Eko MeetUp. Wśród ambasadorów akcji znajdziemy takie gwiazdy jak Katarzyna Bujakiewicz czy Mateusz Ligocki.

O godzinie 17:00 nastąpi podsumowanie działań. W tym czasie na scenie zobaczymy przedstawicieli Stowarzyszenia Czysta Polska oraz lokalnych władz. Całość zakończy się koncertem Oskara Cymsa około godziny 18:00.

Jak wziąć udział w akcji?

Aby dołączyć do akcji Czysty Bałtyk, najlepiej zarejestrować się jako wolontariusz jeszcze przed wydarzeniem. Tylko takie zgłoszenie gwarantuje otrzymanie jednej z 1500 koszulek akcji. Wystarczy wejść na stronę https://czystapolska.org.pl/projekty/czysty-baltyk/ i wypełnić formularz (osobno dla osoby dorosłej i dziecka). Zgłosić się do sprzątania będzie można również w dniu wydarzenia. Punkty rejestracyjne będą czekać na wolontariuszy w następujących lokalizacjach: plaża Aleja Interferie, parking przy ul. Bałtyckiej (wejście na plażę), parking przy ul. Uzdrowiskowej (wejście na plażę), promenada przy ul. Emilii Gierczak, wejście na plażę przy ul. Małachowskiego. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w zestaw do sprzątania (worki i rękawiczki).

Czysty Bałtyk to wydarzenie edukacyjne, które obok zbierania śmieci z wybrzeża naszego morza, ma na celu pozytywną zmianę świadomości ekologicznej Polaków.

 

 

Dodaj komentarz