fbpx

20 000 pszczół podążało za samochodem przez 2 dni, żeby uratować swoją królową

To był wydawałoby się zwykły dzień, w którym Carol Howarth postanowiła wybrać się na zakupy do jednego z miast w południowo – zachodniej Walii. Kiedy kobieta parkowała swoje Mitsubishi, nie spodziewała się, że niedługo wywoła tu spore zamieszanie.

Podczas gdy Carol zajęta była załatwianiem swoich spraw, na jej samochodzie pojawili się niespodziewani goście, w postaci roju składającego się z 20 000 pszczół. Tętnicą życiem pszczelą kulę zauważył jeden z mieszkańców miasteczka, Tom Moses. Mężczyzna obawiając się o bezpieczeństwo owadów, postanowił wezwać na miejsce pszczelarzy.

„To było coś niesamowitego. Siedziałem za kierownicą, kiedy zauważyłem tą dużą brązową chmurę. Wiele osób było naprawdę zaskoczonych, samochody zwalniały,  ludzie robili zdjęcia. Byłem jednak trochę zaniepokojony faktem, że pszczoły znajdowały się w samym centrum miasta. Ktoś mógłby zrobić coś głupiego, narazić siebie na niebezpieczeństwo lub skrzywdzić te owady.” – powiedział Tom.

Dzięki szybkiej interwencji pszczelarzy, udało się rozwiązać tą niecodzienną sytuację jeszcze przed powrotem Carol. Wszystko wskazywało na to, że można było zapomnieć o całej przygodzie. Jednak oblicze natury tych wspaniałych owadów, postanowiło zaskoczyć kobietę po raz kolejny.

Okazało się, że rój pszczół „śledził” samochód kobiety przez całą drogę powrotną do domu. Konieczna była kolejna interwencja specjalistów od pszczół, którzy i tym razem okazali się niezawodni.

„Następnego dnia zdałam sobie sprawę, że niektóre pszczoły przyleciały za mną do domu” – powiedziała Carol.

„Myślę że królowa pszczół została w aucie, zwabiona przez coś słodkiego” – mówi Roger Burns z Pembrokeshire Beekeepers.

Ostatecznie ciekawska królowa oraz jej poddani znaleźli się w bezpiecznym miejscu. Burns zapewnia, że była to najdziwniejsza sytuacja związana z pszczołami, z jaką miał do czynienia przez trzydzieści lat pracy zawodowej w pszczelarstwie.

„To naturalne, że pszczoły zawsze podążają za swoją królową, ale że śledziły samochód Pani Howarth przez 2 dni jest naprawdę niezwykłe.” – kwituje pszczelarz.

Źródło: scienceinsanity

Tłumaczenie: Joanna MM

 

Dodaj komentarz