fbpx

Cristiano Ronaldo spełnił marzenie młodego Polaka

2

Życie Izabeli i Dariusza Pawlaczyków ze Starego Kurowa (woj. lubuskie) zawaliło się 14 sierpnia zeszłego roku. Gdy Dawid wracał rowerem od kolegi, uderzył w niego rozpędzony samochód. Obrażenia były tak ciężkie, że lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Chłopiec zapadł w śpiączkę, która trwała 3 miesiące. A wczoraj… spełnił swe największe marzenie – spotkał się z Cristiano Ronaldo. Piłkarz nie mógł ukryć wzruszenia podczas spotkania z chorym chłopcem.

Pierwsze tygodnie po koszmarnym wypadku nieprzytomny Dawid spędził w szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim. Chłopca postawił jednak na nogi dopiero personel warszawskiej Kliniki Budzik założonej przez Ewę Błaszczyk przy Centrum Zdrowia Dziecka. Pracujący tam specjaliści są w stanie leczyć jednocześnie nawet 15 dzieci przebywających w śpiączce. Zezwalają także na stałą obecność przy dzieciach jednego z rodziców. Placówka przyjmuje jednak tylko dzieci z wydolnością krążeniowo-oddechową i jeżeli od wypadku minęło co najmniej 45 dni. Dawid Pawlaczyk to czwarte dziecko, wybudzone ze śpiączki w Budziku.

A wszystko dzięki temu, że rodzice chłopca nie stracili wiary. Do szpitala przywieźli ukochaną pościel syna z herbem Realu Madryt. Przez słuchawki puszczali mu transmisje ligowych meczów klubu, któremu Dawid od trzech lat wiernie kibicował. Emocje, jakie wywoływały u niego kolejne bramki Ronaldo, sprawiły, że 18 listopada chłopiec otworzył oczy. Miesiąc później szpitalną salę zamienił na pełen plakatów Cristiano pokój w rodzinnym domu.

Niezwykłą historią chłopca Fakt podzielił się z samym Ronaldo. Odzew piłkarza był natychmiastowy. Agent piłkarza skontaktował się z redakcją i na własny koszt zaprosił do Madrytu rodzinę Pawlaczyków. Dzięki Faktowi i najskuteczniejszemu agentowi piłkarskiemu Jorge Mendesowi w środę Dawid spełnił marzenie życia. Z loży VIP-owskiej obejrzał na stadionie Santiago Bernabeu wygraną Realu z Borussią Dortmund. Widział na własne oczy, jak jego idol strzela 14. gola w tegorocznej Lidze Mistrzów, wyrównując rekord wszech czasów, a po meczu spotkał się twarzą w twarz z najlepszym piłkarzem świata!

Ronaldo szczegółowo wypytywał o stan zdrowia Dawida. Życzył mu szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Uściskom i wzruszeniom nie było końca. Portugalczyk był tak wzruszony historią chłopca, że… zaprosił go także na półfinałowy mecz Ligi Mistrzów, w którym Real ma już niemal pewne miejsce. Podarował też Dawidowi koszulkę, w której chwilę wcześniej biegał po murawie. – Oprawimy ją w ramkę i powiesimy na ścianie – zadecydował Dawid, który w rewanżu podarował swemu idolowi biało-czerwony szalik z herbem Polski. Niespodziewany upominek ucieszył Ronaldo, a po chwili wylądował na szyi starszego brata piłkarza, Hugo dos Santosa Aveiro.

 

Źródło: http://ofsajd.onet.pl/newsy/cristiano-ronaldo-spelnil-marzenie-mlodego-polaka/qrjmn

Dodaj komentarz