fbpx

Kobieta odeszła z pracy i żegluje po całym świecie z kotką, którą uratowała przed utonięciem

Liz Clark (34l), samozwańcza „kobieta-pirat”, żegluje po morzach i oceanach na całym świecie, odkąd zrezygnowała z pracy barmana w San Diego. Kobieta zawsze marzyła o dalekiej, samotnej podróży. Przez dwa lata remontowała starą, zdezelowaną łódź, w końcu postanowiła wypłynąć i spełniać swoje marzenie.

0

Od 2013 roku towarzyszy jej kotka o imieniu  Amelia, którą uratowała przed utonięciem gdy miała 6-miesięcy. „Zaadoptowała się do życia wśród otaczającej wody” – mówi „Kapitan Lizzy”. Kotka uwielbia łowienie ryb, spacery po plaży.

9

„Amelia często musi wychodzić poza swoją „kocią strefę komfortu”,  ale wydaje mi się że rozumie że to dla jej bezpieczeństwa, i że w zamian czeka ja duża porcja zabawy. Myślę ze traktuje jacht jak swój dom.”

14

Mogłoby się wydawać, że kotu obecność wody będzie mocno doskwierać, jednak zwierzak bardzo dobrze zaadaptował się do panujących warunków. Żaglówka stała się dla niego przydomowym ogródkiem, a pływające delfiny ptakami za oknem. Czasem do pary podróżników dołączają znajomi i rodzina. Wtedy większą grupą podbijają świat.

21

Widać, że kot bardzo dobrze się czuje na łodzi. Kobieta nie musi zbytnio się przejmować jego obecnością, zwierzak najczęściej wpatruje się w horyzont. Natomiast gdy schodzą na ląd, Amelia bardzo się pilnuje. Zachowuje się zupełnie jak pies, chodzi przy nodze i nie odpuszcza właścicielki na krok.

19

18

 

17

16

15

14

13

12

11

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

Źródło: boredpanda.com, adventure.nationalgeographic.com, fot. instagram.com

Dodaj komentarz