fbpx

Chłopiec z Nigerii który tańczył w błocie, na deszczu, otrzymał stypendium baletowe w Nowym Jorku

Mieszkający w Nigerii 11-letni Anthony Madu marzył aby zostać tancerzem baletowym. Chłopiec zamieścił w internecie nagranie, na którym pokazuje swoje umiejętności. Film z chłopcem tańczącym w błocie obejrzała laureatka Oscara i Złotego Globu, aktorka Viola Davis. Kobieta postanowiła pomóc utalentowanemu chłopcu.

Anthony Madu zamieścił w internecie w film, na którym tańczył boso w deszczowy dzień, na jednej z ulic dawnej nigeryjskiej stolicy Lagos. Nagranie zyskało dużą popularność w wśród internautów. Wideo z tańczącym chłopcem obejrzała również  Viola Davis – amerykańska aktorka, laureatka m.in. Oscara i Złotego Globu (za rolę w filmie “Płoty”) oraz dwóch nagród Tony, nagrody Emmy i BAFTA.

“Wyzwalamy pasję i miłość… mimo brutalnych przeszkód”

Davis zamieściła film z chłopcem na swoim profilu społecznościowym.

“Przypomina mi o pięknie mojego ludu. Tworzymy, wzbijamy się, wyzwalamy pasję i miłość… mimo brutalnych przeszkód, które przed nami postawiono! Nasz lud potrafi latać!!!” – napisała aktorka.

Viola Davis nie poprzestała jednak na samym zachwycie. Zaprezentowała umiejętności chłopca koleżance, brytyjskiej aktorce Cynthii Erivo, laureatce nagrody Tony za rolę w broadwayowskiej wersji “Koloru purpury”. Ta oceniła, że “czuje osobistą więź, kiedy widzi taniec Anthony’ego”.

“Pomyślałam, że to było przeznaczenie”

– Tak się składa, że sama ​​jestem z pochodzenia Nigeryjką. Pomyślałam, że to było przeznaczenie – powiedziała Cynthia Erivo w rozmowie z telewizją NBC News.

Aktorki wspólnie doprowadziły do zainteresowania się 11-latkiem firmy baletowej, która zaproponowała mu stypendium. Chłopiec będzie mógł teraz trenować na deskach Amerykańskiego Teatru Baletowego w Nowym Jorku.

Źródło: BBC

Dodaj komentarz