fbpx

Opuszczona wioska rybacka w Chinach wpadła w objęcia Matki Natury

W ujściu rzeki Jangcy u wschodnich wybrzeży Chin mała wyspa kryje w sobie sekretną przystań, pozostawioną sile czasu i natury – opuszczona wioska rybacka pochłonięta została przez gęste warstwy bluszczu, który powoli przejmuje po kolei każdą cegłę i ścieżkę.

Houtou Wan Village znajduje się na wyspie Gouqi, która należy do grupy 394 wysp znanych jako Wyspy Shengsi na Archipelagu Zhoushan. Jest to jeden z wielu przykładów małych wiosek w Chinach, które przeistoczyły się w miasto duchów. Stało się tak między innymi z powodu urbanizacji, niedostępności czy wyczerpywania się zasobów i zmian w przemyśle.

Niegdyś kwitnąca osada, która przestała tętnić życiem zaledwie pół wieku temu. Houtou Wan Village opuszczana była stopniowo, gdy mała zatoka nie mogła już zaspokoić potrzeb rosnącej liczby łodzi rybackich. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci przyroda odzyskała ziemię, przekształcając wioskę w niesamowicie piękną krainę cudów pozbawioną ludzkiej obecności. Teraz możemy zobaczyć tam tylko wędrujących turystów i garstki starszych mieszkańców, którzy odmówili opuszczenia miejsca swojego urodzenia.

 

 

 

 

 

Źródło: mymodernmet.com

Foto: Jane Qing

Tłumaczenie: Joanna MM

 

 

One thought on “Opuszczona wioska rybacka w Chinach wpadła w objęcia Matki Natury

  • 4 lipca 2019 at 23:40
    Permalink

    Dziwnie że okna nie zarastają 🙂

    Reply

Dodaj komentarz