fbpx

Spędził 10 lat szukając nauczycielki z podstawówki. W końcu stało się coś zaskakującego…

Autor Jamil Jan Kochai przez lata poszukiwał swojej nauczycielki z drugiej klasy – kobiety, której zawdzięcza cały swój życiowy sukces. Wreszcie, po wielu nieudanych próbach, z zaskoczenia, udało mu się nawiązać z nią kontakt.

Jamil był młodym imigrantem, który nie znał angielskiego. To właśnie pani Lung zostawała codziennie po godzinach w ich szkole podstawowej w Sacramento, aby nauczyć Kochaia jak czytać i pisać – co udało jej się w ciągu zaledwie roku.

Kochai nigdy tego nie zapomniał, ale po przeniesieniu się do nowych szkół i dzielnic stracił z nią kontakt. Im bardziej kariera Kochaia rosła w siłę, tym bardziej czuł, że musi ponownie nawiązać kontakt z tą wyjątkową nauczycielką, która zapoczątkowała jego pisarską karierę.

Po wielu latach w końcu udało mu się podziękować pani Lung, osobiście kiedy przyjaciel przyprowadził ją na jeden z odczytów książek Kochaia.

To jest Susan Lung. Nauczyła mnie czytać i pisać w ciągu jednego roku, gdy miałem 7 lat – napisał na Twitterze. –Szukałem Susan, mając nadzieję, że będę mógł jej osobiście podziękować.

Przez ponad dziesięć lat Kochai szukał swojej byłej nauczycielki, dzwoniąc do okręgów szkolnych, szukając nazwisk i tropów w Google i mediach społecznościowych, a także odwiedzając siedziby szkół – wszystko to jednak okazało się bezowocne.

Wspominał, że czuł się jak detektyw “biegnący w kolejny martwy punkt”.
Aż w końcu po wydaniu “99 Nights in Logar”, ktoś odezwał się do mnie, ni stąd, ni zowąd, na Facebooku. To był mąż pani Lung! Najwyraźniej Allen Lung usłyszał o artykule, który napisałem dla LitHub, gdzie wspomniałem o pani Lung. Zapytał mnie, czy chcę z nią porozmawiać.

Podczas rozmowy telefonicznej ustaliliśmy, że jak tylko zniosą lockdown, spotkamy się twarzą w twarz.

Ten moment w końcu nadszedł, gdy po latach zawirowań i radosnych wydarzeń zarówno w życiu zawodowym jak i rodzinnym Kochai’a, podczas czytania książki i podpisywania swojej nowej publikacji “The Haunting of Hajji Hotak – And Other Stories”, mąż pani Lung, Allen, podszedł do mnie, przedstawił się i przyprowadził mnie do pani Lung, a siedmioletni ja w końcu mogłem znów uściskać moją nauczycielkę z drugiej klasy.

Pisarz podpisał egzemplarz książki dla pani Lung wszystkimi słowami, których nie mógł wypowiedzieć i które układał w głowie od ponad dekady.

 

Przeczytaj też:

Źródło: Good News Network

Opracowanie; Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz