fbpx

Rzucili pracę i zwiedzają świat w kamperze. Zrobili go ze starego vana [wideo]

Rzucenie pracy i podróżowanie po kraju w kamperze nie jest marzeniem charakterystycznym tylko dla Amerykanów – coraz więcej osób decyduje się na taki styl podróżowania, który z czasem staje się ich sposobem na życie. 

Helen Weedon i Tristan Young z Anglii rzucili swoją dotychczasową pracę w korporacjach, kupili 17-osobowego Forda Transita i zainwestowali 25 tys. dolarów, zamieniając go w mobilny dom, po czym wyruszyli na autostrady Europy, nie oglądając się za siebie.

Projekt rozpoczęli pod koniec 2021 roku, zaledwie kilka tygodni po zakupie vana, poświęcając dziewięć miesięcy na renowację, nadal pracując w pełnym wymiarze godzin i wykorzystując swoje weekendy i wieczory, aby go ukończyć.

Para wykonała wszystko sama przed swoim domem w Horsham, West Sussex. Zbudowali ściany, kuchnię, miejsce do siedzenia, schowki, prysznic i ubikację, pełnowymiarowe stałe łóżko, instalacje gazowe, wodne i elektryczne – wszystko na własną rękę.

Budowa była zdecydowanie o wiele trudniejsza i trwała o wiele dłużej niż się spodziewaliśmy – wyznała 29-letnia Helen, 29 lat. –Zrobiliśmy absolutnie wszystko sami. Jedyną rzeczą było uzyskanie profesjonalnego sprawdzenia naszej elektryki i gazu, aby upewnić się, że wszystko było bezpieczne do użycia. Musimy przyznać, że jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy, zwłaszcza teraz, gdy możemy już nim podróżować.

Projekt “Stan the Van” został zainspirowany przez miłość Helen i Tristana do podróży. Chcieli bardziej poznać Europę i stwierdzili, że van jest najlepszym i najfajniejszym sposobem, aby zrealizować marzenia.

Gdy tylko para osiadła w korporacyjnej rutynie, oboje zdali sobie sprawę, że chcą od życia czegoś więcej, niż tylko codziennego chodzenia do pracy i możliwości podróżowania jedynie w czasie bardzo ograniczonego urlopu.

Do czerwca 2022 roku zakończyli remont swojego vana, sprzedali prawie wszystko, co posiadali i rzucili pracę w godzinach 9-5.

Helen, która jest teraz niezależną wirtualną asystentką, i Tristian, niezależny projektant stron internetowych, skonstruowali swoją furgonetkę tak, aby była w stanie wyjechać poza sieć na okres do pięciu dni, częściowo dzięki dużym panelom słonecznym na dachu, dając im wolność jak nigdy dotąd.

To była naprawdę uwalniająca rzecz do zrobienia i uświadomiła nam, jak niewiele rzeczy materialnych tak naprawdę potrzebujemy. Umieściliśmy kilka sentymentalnych rzeczy w przechowalni, ale poza tym wszystko, co posiadamy, znajduje się w vanie. W ciągu ostatnich 5 miesięcy prawdopodobnie widzieliśmy i doświadczyliśmy więcej niż przez dwa lub trzy lata podczas różnych wakacji i wycieczek zagranicznych.

Od sierpnia 2022 roku para zabrała swojego vana, czule nazywanego “Stan the Van”, wokół Wielkiej Brytanii i do Niemiec, Austrii, Włoch, Chorwacji, Węgier, Słowenii i Czarnogóry.

Obecnie oboje prowadzą blog podróżniczy “Coconuts and Camels” oraz wiele kont w mediach społecznościowych, gdzie dzielą się wrażeniami z podróży.

Udzielają również wskazówek dotyczących podróży, takich jak zakwaterowanie, ubrania, jedzenie i napoje. Ich obecny plan zakłada podróżowanie po Europie przez następne trzy lata, zanim pewnego dnia skierują swojego vana do Kanady i USA, aby odbyć podróż dookoła Ameryki Północnej.

Obejrzyj poniższe wideo –Stan the Van prezentuje się naprawdę wspaniale!

 

Przeczytaj też:

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno, o podróżach i życiowych zmianach.

Dodaj komentarz