fbpx

Jak Polacy zmienili przyszłość człowieka na końcu świata

Oto historia którą warto rozpowszechnić, ponieważ, pokazuje ona jak wielką siłę ma Internet i jak wielkie serce ma internetowa społeczność.

Autorka kanału Globstory w serwisie YouTube, Kaja Kraska, podczas pobytu w Kambodży zatrzymała się na nocleg w domku prowadzonym przez pana Pov. Oazało się, ze mimo fatalnego stanu obiektu, ma on świetne oceny na Booking.com, wszystko za sprawą wspaniałej osobowości właściciela. Rodzina wynajmująca dom noclegowy żyje bardzo skromnie.  W porze deszczowej często nie mają co jeść, ale mężczyzna dzielnie walczy o pożywienie dla żony i trójki dzieci.

W dodatku ziemia na której stoi budynek, nie należy do pana Pov i w ciągu 3 lat będzie musiał ją opuścić. By móc ją wykupić, potrzebuje 10 tys. zł. Podróżniczka spontanicznie postanowiła spełnić jego marzenie i zebrać tę kwotę. Sama zadeklarowała, że przekaże rodzinie 500 dol. Zorganizowała też zbiórkę w internecie. Cel – 2500 dol. – planowała osiągnąć w dwa miesiące, do końca stycznia. Tymczasem odzew internautów przeszedł wszelkie oczekiwania – wpłacili ponad 58 tys. zł.

Na świecie są miliony rodzin z o wiele gorszą sytuacją od nas. Warto pomagać, ponieważ dobro zawsze powraca. Dla nas to drobny gest, dla kogoś ogromne wsparcie.

 

 

Niedawno Kaja postanowiła podzielić się historią z wszystkimi, którzy zaoferowali swoją pomoc dla Pana Pov. Jak przyznaje, „po tym wszystkim co zrobiliście, nie mogłam was zostawić bez filmu”.

2 thoughts on “Jak Polacy zmienili przyszłość człowieka na końcu świata

 • 17 marca 2018 at 10:53
  Permalink

  Ta akcja byla super, ludzie sie tak zaangazowali i widze w roznych miejscach, ze czlowiek chce pomagac innym. Jak to zrobic by zebrac ludzi i dac im te mozliwosc pomocy innym?

  Reply
 • 19 marca 2018 at 17:37
  Permalink

  mam ciarki po przeczytaniu, serce rośnie ! da się ? da się ! świetnie gratuluję, oby więcej takich informacji

  Reply

Dodaj komentarz