Jak Polacy zmienili przyszłość człowieka na końcu świata

Ta historia wydarzyła się pod koniec ubiegłego roku, ale warto powiedzieć o niej całemu światu, ponieważ pokazuje jak wielką siłę ma Internet i jak wielkie serce ma internetowa społeczność.

Kaja Kraska, która prowadzi w serwisie YouTube kanał Globstory, podczas pobytu w Kambodży zatrzymała się na nocleg w domku prowadzonym przez pana Pov. Szybko okazało się, że świetne oceny na Booking.com zawdzięcza on osobowości właściciela, bo obiekt jest w fatalnym stanie, a rodzina żyje bardzo skromnie. W porze deszczowej często nie ma co jeść, ale mężczyzna dzielnie walczy o pożywienie dla żony i trójki dzieci.

Na dodatek ziemia, na której stoi budynek, nie należy do pana Pov i w ciągu 3 lat będzie musiał ją opuścić. By móc ją wykupić, potrzebuje 10 tys. zł. Podróżniczka spontanicznie postanowiła spełnić jego marzenie i zebrać tę kwotę. Sama zadeklarowała, że przekaże rodzinie 500 dol. Zorganizowała też zbiórkę w internecie. Cel – 2500 dol. – planowała osiągnąć w dwa miesiące, do końca stycznia. Tymczasem odzew internautów przeszedł wszelkie oczekiwania – wpłacili ponad 58 tys. zł.

Na świecie są miliony rodzin z o wiele gorszą sytuacją od nas. Warto pomagać, ponieważ dobro zawsze powraca. Dla nas to drobny gest, dla kogoś ogromne wsparcie.

 

 

 

Niedawno Kaja postanowiła podzielić się historią z wszystkimi, którzy zaoferowali swoją pomoc dla Pana Pov. Jak przyznaje, “po tym wszystkim co zrobiliście, nie mogłam was zostawić bez filmu”.

Zobaczcie to sami:

 

 

Źródło: turystyka.wp.pl

2 thoughts on “Jak Polacy zmienili przyszłość człowieka na końcu świata

 • 17 marca 2018 at 10:53
  Permalink

  Ta akcja byla super, ludzie sie tak zaangazowali i widze w roznych miejscach, ze czlowiek chce pomagac innym. Jak to zrobic by zebrac ludzi i dac im te mozliwosc pomocy innym?

  Reply
 • 19 marca 2018 at 17:37
  Permalink

  mam ciarki po przeczytaniu, serce rośnie ! da się ? da się ! świetnie gratuluję, oby więcej takich informacji

  Reply

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: