fbpx

Mężczyzna jeździ po świecie, tworząc przy tym niesamowite dzienniki z podróży

Choć papierowe formy notatników zostały w większości zastąpione przez urządzenia elektroniczne, można jeszcze spotkać osoby, które wola zapisywać swoje sprawy i przemyślenia w tradycyjnej postaci. Jest jednak artysta, który opanował tą sztukę do perfekcji, tworząc ze swoich notatników podróżnych prawdziwe arcydzieła.

Jose Naranja od podstaw tworzy zapierające dech w piersiach dzienniki, zapisując i rysując w nich ważne wydarzenia ze swoich podróży. Strony jego notesów wypełnione są zaskakującymi ilustracjami i ręcznie rysowanymi notatkami. Każdy z nich jest hipnotyzującym dziełem sztuki, wykonanym przy użyciu akwareli, wiecznych piór, wkomponowanych elementów fotografii, znaczków, pisma i rysunków.

Jose przez wiele lat był inżynierem aeronautykiem, pewnego dnia postanowił odejść z pracy aby poświęcić się sztuce i podróżowaniu. Jego pasja do sztuki rozwinęła się w 2005 roku, kiedy odkrył kieszonkowe czasopisma Moleskine.

Choć trudno w to uwierzyć, Jose nigdy nie brał udziału w żadnych zajęciach rysunkowych czy artystycznych, jego umiejętności są na prawdę mistrzowskie. Wypełnił on już około 12 notatników. Jakiś czas temu otworzył sklep, gdzie można nabyć kopię jego unikalnych dzieł.

Źródło: instagram.com

Dodaj komentarz