fbpx

Dashrat Manjhi – człowiek i miłość, która poruszyła górę

Dashrath Manjhi był rolnikiem z Indii. Pewnego dnia jego żona zachorowała i niemal natychmiast zmarła, ponieważ najbliższy szpital był zbyt daleko. Pomiędzy jego wioską a szpitalem znajdowała się potężna góra.

Przez kolejne 22 lata Dashrath dzień i noc własnymi rękami wykuwał drogę – poprzez stojącą na przeszkodzie górę, po to aby nikt więcej nie podzielił losu jego żony.

Nigdy nie lekceważ potęgi jednostki. Przykład tego człowieka pokazuje, że nawet w pojedynkę jesteśmy w stanie zmienić dowolną rzecz na świecie. Dashrath zdecydował się na tak zdecydowane działanie, gdy okazało się że pomimo wielu próśb rząd indyjski nie udzieli pomocy w tym zakresie.

2

Zanim zmarł na raka w 2007 roku utworzył przejezdną dla motocykli i samochodów drogę, o szerokości 10m i długości 120m, skracając tym samym drogę ze szpitala z 75km do 1km.

3

To dzięki niemu ludzie w wiosce mają szybki dostęp do targowiska i szpitala, a dzieci nie muszą już odbywać długich spacerów do szkoły. Jego historia stała się motywacją do działania dla tysięcy ludzi oraz inspiracją do nakręcenia filmu.

Źródło: oneindia.com

Dodaj komentarz