fbpx

Artysta tworzy dziecięce portrety znanych piłkarzy

Jyo John Mulloor jest artystą tworzącym cyfrowe obrazy, który podczas mistrzostw świata w Katarze wykonał serię dziecięcych portretów znanych piłkarzy. Później opracował też serię z legendami piłki nożnej.

Na jego pierwszym obrazie znalazł się Lionel Messi.
— Dla mnie jest bohaterem tegorocznych mistrzostw świata, początkowo chciałem ograniczyć się do jego portretu — przyznał Jyo John Mulloor.

Artysta zmienił plany, kiedy do ćwierćfinału rozgrywek zakwalifikowały się drużyny pełne gwiazd, tworząc całą serię grafik. W ten sposób powstały portrety m.in. Cristiano Ronaldo, Kyliana Mbappe, Luki Modricia czy Neymara.

Wizerunki gwiazd futbolu spotkały się z pozytywnym odzewem, co zachęciło Mulloora do stworzenia kolejnej serii z piłkarzami, których nazywa „herosami swojego dzieciństwa”. Znalazł się wśród nich Diego Maradona, Pele, Franz Beckenbauer i David Beckham. Jak przyznaje Mulloor.

W tworzeniu portretów pomogła sztuczna inteligencja.

Pochodzący z Indii artysta mieszka aktualnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Najmocniej kibicuje drużynie Argentyny. Nazywa siebie „zagorzałym fanem Argentyny” i podkreśla, że od dziecka był wielkim fanem Maradony.

 

Jyo John Mulloo ma na swoim koncie również inne, ciekawe portrety znanych piłkarzy.

Jego prace można obejrzeć na Instagramie.

Dodaj komentarz