fbpx

Pani Maria wygrała milion, większość wygranej przekazała na szczytny cel

Pani Maria Romanek jest drugim uczestnikiem programu “Milionerzy”, który zdobył główną wygraną. Kobieta w programie “Dzień Dobry TVN” wyjawiła na co przeznaczyła pieniądze.

Zwyciężczyni od początku zapewniała, że większość wygranej zamierza przeznaczyć na cele charytatywne. W porannym programie pani Maria Romanek wyznała, że zostawiła dla siebie jedynie 10 procent. Resztę przeznaczyła na pomoc dzieciom i fundacjom.

Jest dużo do zrobienia dla innych też. Moje dzieci są mądre, zdrowe, mają fajnie. A są dzieci chore, biedne. Zajmuję się też odnawianiem nagrobków na cmentarzu w Lesku, nagrobków zabytkowych, pięknych, o które nikt nie dba – powiedziała po wygranej.

Emerytowana polonistka wykazała się dużym opanowaniem oraz logicznym myśleniem, w ostatnim pytaniu za milion zaryzykowała i wybrała prawidłową odpowiedź. Stała się w ten sposób drugą uczestniczką polskiej edycji “Milionerów”, która opuściła studio z główną nagrodą.

Wcześniej czek na milion złotych trafił 28 marca 2010 roku do Krzysztofa Wójcika. Pytaniem finałowym było wówczas “Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil”.

Szansę na najwyższą wygraną miał także w październiku 2017 roku Remigiusz Skubisz. Ostatecznie jednak uczestnik postanowił nie ryzykować i odszedł ze studia z wygraną w wysokości pół miliona złotych.

Źródło: Dzień Dobry TVN

 

Dodaj komentarz