fbpx

Mobilna aplikacja pomoże gdańskim bezdomnym

W Gdańsku działa aplikacja, która pozwala na pomoc osobom bezdomnym przy pomocy urządzeń mobilnych. Wystarczy ją pobrać i w momencie, gdy zobaczymy potrzebujące osoby, zaznaczyć ich lokalizację na mapie.

Często pomoc dla osób bez dachu nad głową przychodzi zbyt późno, szczególnie w okresie zimowym. Wielu potrzebujących narażonych jest wtedy na zamarzniecie. Część ludzi stara się pomagać im bezinteresownie, ale wolontariuszy ciągle brakuje.

W 2015 roku pozarządowa Arrels Fundation z Barcelony stworzyła aplikację pozwalającą lokalizować bezdomnych na mapie miasta. Od dziś jest ona także dostępna dla mieszkańców Gdańska.

–  Ilekroć zauważymy osoby bezdomne na ulicach Gdańska, należy uruchomić aplikację, zaznaczyć, ile tych osób jest, jakiej płci i wysłać za pomocą aplikacji powiadomienie. Jest również miejsce na wysłanie uwag własnych – wyjaśniał, cytowany przez miejski serwis gdansk.pl, Paweł Jaskulski z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, która pozyskała aplikację Arrels Fundation.

Na informacje wysyłane za pomocą aplikacji będą reagować członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które na co dzień pomaga osobom bezdomnym i ubogim.

– Dzięki aplikacji informacja dociera do nas natychmiast i możemy, po pierwsze szybciej świadczyć pomoc, po drugie jesteśmy w stanie pomóc większej liczbie osób bezdomnych  – tłumaczy Jaskulski. Jak dodał, Gdańsk, jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziło tego typu aplikację.

Arrels jest dostępna w Google Play i Apple Store. Posiada kilka wersji językowych, w tym oczywiście polską.

 

Źródło: gdansk.pl

One thought on “Mobilna aplikacja pomoże gdańskim bezdomnym

  • 6 lipca 2018 at 16:26
    Permalink

    Szkoda, że nie ma w treści linku do aplikacji. Mi osobiście nie udało się jej znaleźć.
    Szkoda dla tak dobrej inicjatywy…

    Reply

Dodaj komentarz