fbpx

Wielki sukces polskich lekkoatletów. Drugie miejsce podczas Pucharu Świata w Londynie!

Kapitalny weekend naszych lekkoatletów. Polacy zajęli drugie miejsce w prestiżowym Pucharze Świata w Londynie, ustępując tylko niedoścignionym Amerykanom. Wyprzedzili takie potęgi jak Jamajczycy czy Francuzi.

Po pierwszym dniu rywalizacji Biało-Czerwoni zajmowali trzecie miejsce z identycznym dorobkiem jak Jamajczycy, ale mogli z optymizmem patrzeć na niedzielny finał, bo do drugich Francuzów tracili tylko osiem punktów, a w polskiej talii znajdowało się jeszcze kilka asów.

Większość naszych liderów nie zawiodła – Wojciech Nowicki wygrał konkurs młociarzy z Brytyjczykiem Nickiem Millerem. Wprawdzie wynik (77,94 m) nie zachwycił, biorąc pod uwagę złamaną w tym roku granicę 81 m, ale liczyło się osiem punktów dla reprezentacji. Na 1500 metrów rywale oglądali plecy Marcina Lewandowskiego. Polak zdecydowanie odskoczył na finiszu i kontrolował bieg. M.in. dzięki ich triumfom, nasza reprezentacja uplasowała się na drugiej pozycji w Pucharze Świata.

 

Przed ostatnią konkurencją – sztafetą 4 x 400 metrów mężczyzn – Biało-Czerwoni mieli identyczny dorobek jak Brytyjczycy. Żeby zająć drugie miejsce, musieli wyprzedzić biegaczy z Wysp. Tymczasem… już przed startem wiedzieli, że nie spadną z drugiej lokaty, bo jeden z rywali z powodu skurczu nie zjawił się na starcie i sędziowie zdyskwalifikowali Brytyjczyków. Tak czy inaczej, nasza sztafeta – z dwoma halowymi rekordzistami świata – spisała się rewelacyjnie, przegrała tylko z Amerykanami. Tym samym przypieczętowała drugą pozycję w zmaganiach!

 

Czytaj więcej na: sportowefakty.wp.pl

Zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz