fbpx

Amerykańska firma przechodzi na wegetarianizm. Powodem jest ekologia

Amerykańska firma WeWork, prowadząca przestrzenie coworkingowe, wprowadza istotną zmianę, która dotyczyć będzie jej pracowników. Podczas imprez firmowych nie będzie już serwowane mięso, firma nie będzie też refundować pracownikom żadnych posiłków, które je zawierają. Zmiana polityki została podjęta w celu zmniejszenia tzw. śladu węglowego.

W piątkowym mailu rozesłanym do około 6 tys. pracowników ogłoszono, że WeWork nie będzie już zwracać pieniędzy za posiłki pracowników, w których się znajdzie czerwone mięso czy drób.Potraw mięsnych nie znajdziemy też na stołach podczas imprez organizowanych przez firmę. Zabraknie ich m.in. na letnim evencie „Summer Camp”, który jest skierowany nie tylko do zatrudnionych w WeWork.

Pracownicy, którzy potrzebują zgody na jedzenie mięsa ze względów medycznych czy religijnych, muszą zgłosić się do specjalnego zespołu, by porozmawiać o możliwych rozwiązaniach.

Rezygnacja z mięsa ma zmniejszyć ślad węglowy

Współzałożyciel WeWork Miguel McKelvey napisał pracownikom, że decyzja firmy to próba zmniejszenia tzw. śladu węglowego. Jest to całkowita suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych bezpośrednio lub pośrednio przez daną osobę, organizację, wydarzenie lub produkt.

WeWork szacuje, że nowa polityka spółki pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 200,3 mln kg do 2023 roku, zużycie wody o 62,8 mld litrów, a także oszczędzi życie 15 507 103 zwierzętom.

– Nowe badania wskazują, że unikanie mięsa to jedna z największych rzeczy, które konkretna osoba może zrobić, aby zmniejszyć swój osobisty wpływ na środowisko naturalne. Nawet bardziej niż przejście na samochód hybrydowy – stwierdził McKelvey.

Doniesienia o nowej polityce w firmie WeWork pierwszy podał Bloomberg, a amerykańskiemu Business Insidera potwierdził je rzecznik spółki.

WeWork, to niegdyś startup, a dziś firma wyceniana na 20 mld dol. Powstała w Nowym Jorku spółka oferuje przestrzenie coworkingowe, czyli miejsca do wspólnej pracy, do których przedsiębiorca czy freelancer dostaje dostęp po wykupieniu członkostwa. Działa na całym świecie, a jeszcze w tym roku otworzy polskie biuro w centrum Warszawy. Będzie się ono mieścić przebudowanym dawnym budynku CEDET-u

Jak poinformował rzecznik WeWork, nowe polityka dot. mięsa obowiązywać będzie we wszystkich biurach spółki.

Źródło: businessinsider.com.pl

One thought on “Amerykańska firma przechodzi na wegetarianizm. Powodem jest ekologia

Dodaj komentarz