fbpx

Nowojorski fotograf zbliża ludzi

Fotograf z Nowego Jorku Richard Renaldi rozpoczął niezwykły projekt fotograficzny o nazwie „Touching Strangers”. Wędrując po ulicach wielkich miast zwraca się z prośbą do nie znających się nawzajem osób, by stanęli obok siebie i pozowali do fotografii, na której mają wyglądać jak kochający się członkowie rodziny.

Renaldi ustawia swoich nieznajomych twarzą w twarz lub klęczących obok siebie – zawsze tak aby ich dłonie się dotykały. Następuje w tym momencie prawdziwa transformacja. Poczułem, że jest mi bardzo bliską osobą – powiedział dla telewizji CBS Brian Sneeden, po tym jak zgodził się pozować z 95-letnią nieznajomą.
Uważamy, że te wspaniałe fotografie mówią nam dużo na temat relacji międzyludzkich w zróżnicowanym kulturowo społeczeństwie, w którym ludzie przywykli nie dotykać się wzajemnie, lecz mimo to potrafią okazać życzliwość i sympatię wobec nieznajomych – powiedział Chris Boot; dyrektor fundacji Aperture, która opublikowała album Richarda Renaldiego pod tytułem „Touching Strangers”.

Richard Renaldi urodził się w Chicago w roku 1968. Ukończył studia na New York University. Jest fotografem z wykształcenia i pasji; zaraz po opuszczeniu bram uczelni rozpoczął zawodową karierę na tym polu. Jego prace pojawiły się w galeriach w Stanach Zjednoczonych, Azji i Europie; ma też na koncie dwie książki „Figure and Ground” oraz „Fall River Boys”wydane przez fundację Aperture.

1

4

3

 

 

Źródło: http://www.goodnewsnetwork.org/recreation/reviews/photographer-asks-strangers-to-touch-each-other.html

Dodaj komentarz