fbpx

Zabrali przedszkolakom zabawki, a te są zachwycone

Zamiast lalek, tabletów i żołnierzyków – kartony, butelki, guziki i wełna. Coraz więcej przedszkoli wprowadza dni bez zabawek. Dla Szczecińskich przedszkolaków to już coroczna tradycja, dzieci przez tydzień same będą robić zabawki. Wychowawcy chcą w ten sposób rozwijać kreatywność i wyobraźnię maluchów. Maluchy świetnie się przy tym bawią, a pomysł zachwalają rodzice.

To dla nich ogromna radość tworzenia. Widzą też, że mogą więcej, niż im się wydawało, więc buduje to ich pewność siebie – twierdzi Agnieszka Czeglik, dyrektor przedszkola. Jak dodaje, teraz w pełni widać niesamowity potencjał i wyobraźnię małych geniuszy.

Przedszkolaki będą musiały także ćwiczyć współpracę, bo prace będą wykonywać w zespołach, więc konieczne są dialog i kooperacja. Czasem trzeba też pójść na kompromis.

Materiały do tworzenia swoich rękodzieł to pudełka, sznurki czy plastikowe butelki, które dzieci przyniosły z domu. Jak żartuje kierownictwo placówki, na tydzień przedszkole zmieni się w małe wysypisko. Rodzice są pomysłem zachwyceni. Sami mieli dopytywać, kiedy „Tydzień bez zabawek” ruszy, a część z nich podobny system realizuje w domu.

Pod koniec tygodnia odbędzie się dodatkowa lekcja z recyklingu. Dzieci będą musiały po zabawie posprzątać, a materiały posegregować przed wyrzuceniem.

Podobne akcje organizowane są w wielu przedszkolach w Polsce, jednym z nich jest przedszkole w Węgorzewie

Źródło: tvn24, YouTube, fot. dziennikbaltycki.pl

Dodaj komentarz