fbpx

Mistrzowski manewr pilota podczas akcji ratunkowej w Alpach

Podczas akcji ratunkowej na wysokości dwóch tysięcy metrów, pilot zbliżył się na tyle blisko do stoku, by ratownicy mogli z bezpiecznie wysiąść helikoptera . Dzięki spektakularnemu manewrowi, udało się pomóc narciarzowi.

Zdarzenie miało miejsce 2 stycznia we francuskich Alpach, niedaleko miejscowości Chamonix. Nicolas Derely wybrał się na narty z rodziną i przyjaciółmi. W pewnym momencie jego 19-letni znajomy Emmanuel zaczął narzekać na ból w kolanie.

Kontuzjowany narciarz nie mógł kontynuować zjazdu. Okazało się, że na wysokości dwóch tysięcy metrów miał zasięg w telefonie, dzięki czemu udało się wezwać pomoc. Pilot helikoptera podleciał tak blisko stromego stoku, że śmigła helikoptera znajdowały się tylko kilka centymetrów od zbocza. Ratownicy mogli dzięki temu udzielić pomocy kontuzjowanemu narciarzowi. 19-latek został przetransportowany do szpitala w Chamonix.

Nagranie ze zdarzenia spotkało się z dużym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Internauci byli pod wrażeniem umiejętności pilota. „Kiedy twój pilot jest Jamesem Bondem” – komentuje jeden z nich.

 

 

 

Dodaj komentarz