fbpx

Polski aktor otrzymał nagrodę przyznawaną najlepszym aktorom Europy

Dawid Ogrodnik uznawany jest za jednego z najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Jego talent został doceniony również zagranicą. Artysta znalazł się wśród zdobywców prestiżowej nagrody Shooting Star, która co roku trafia do 10 najzdolniejszych aktorów w Europie.

Wielkie wyróżnienie

Była to 22 edycja plebiscytu Shooting Stars. W poprzednich edycjach owa nagroda trafiała do takich aktorów, jak m.in. Rachel Weisz, Carey Mulligan czy Daniel Craig, odtwórca roli Jamesa Bonda.

Ogrodnik jest szóstym polskim artystą, który otrzymał wyróżnienie. Wcześniej tytuł najzdolniejszego aktora trafił m.in do. Agnieszki Grochowskiej i Jakuba Gierszała. W 2017 roku wyróżniona została również Zofia Wichłacz, którą dziś możemy oglądać m.in. w pierwszym polskim serialu Netflixa “1983”.

Dlaczego on?

Ogrodnik  został zgłoszony do plebiscytu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, jury w międzynarodowym składzie wybrało go spośród 29 aktorów z całej Europy. Jak czytamy na stronie PISF, zwrócono uwagę na jego wszechstronność i oddanie pracy.

“Dawid Ogrodnik, ujął jury tym, jak wiele emocji potrafi wyrazić za pomocą mimiki w każdej ze swoich ról. To świeży talent, który wkłada życie w swoich bohaterów. Dawid Ogrodnik jest młodą siłą aktorską, z którą trzeba się liczyć. Oglądanie jego surowego talentu jest fascynujące.” – czytamy w uzasadnieniu.

W ostatnich latach Ogrodnika mogliśmy oglądać w takich produkcjach jak “Cicha noc”, “Ostatnia rodzina” czy “Chce się żyć”. W 2019 wcieli się również w postać Mietka Kosza, niewidomego pianisty, który zmarł tragicznie w wieku zaledwie 29 lat.

Dodaj komentarz