fbpx

Cristiano Ronaldo zachęca, żeby razem z nim ratować życie i oddawać krew. W Białymstoku!

Cristiano Ronaldo został ambasadorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku – poinformowała placówka na swojej stronie internetowej.

Centrum przypomina, że portugalski sportowiec, ikona futbolu, sam jest dawcą krwi od 24. roku życia. Bierze udział w kampanii honorowego dawstwa krwi Be The 1.

„Ogromnie cieszymy się, że swoją osobą zechciał promować ideę honorowego krwiodawstwa” – czytamy w komunikacie placówki.

„Znalezienie idealnie dobranej krwi dla wielu osób jej potrzebujących nie jest łatwe. Wykracza to daleko poza grupę krwi. Dlatego każda osoba, która oddaje krew jest unikatowa. Twoja krew może być jedyna w swoim rodzaju. Z 7 miliardów mieszkańców Ziemi, dawcami mogą być osoby, które chcą uratować życie drugiego człowieka. Tak jak Cristiano Ronaldo, inspiruj i motywuj swoich znajomych do oddawania krwi i pomóż im zdać sobie sprawę, jak ważny wpływ mogą mieć na życie innych ludzi. Dołącz do Cristano Ronaldo i RCKiK w Białymstoku. Oddaj krew już dziś i uratuj komuś życie. Be The 1” – apeluje białostockie centrum krwiodawstwa.

Część kibiców nie ma najlepszego zdania o portugalskim gwiazdorze, ale jego działania “pozapiłkarskie” całkowicie obalają ten mit. Ze względu na oddawanie krwi Ronaldo zrezygnował choćby z tatuaży, a w jego środowisku są one przecież bardzo modne.

  • Tatuaż sprawiłby, że nie mógłbym oddawać krwi przez pół roku, nawet rok. Pomagam innym, a to ważniejsze niż jakiś rysunek – mówi “CR7”.

Źródło: tvp.info

Dodaj komentarz