fbpx

Poznali się przed II wojną światową, razem mają ponad 211 lat!

106-letniego John Henderson wraz z 105-letnią Charlotte obchodzili właśnie 80 rocznicę ślubu. Okrzyknięto ich najstarszym małżeństwem na świecie a ich nazwiska wpisano do Księgi rekordów Guinnessa. Razem mają ponad 211 lat. Pan Henderson, pytany o receptę na sukces, odpowiada że trzeba “przeżywać każdy dzień i starać się, żeby jutro było lepsze niż dzisiaj”. 

Spotkali się  w 1934 roku na Uniwersytecie Teksańskim w Austin. Ona była studentką pedagogiki, on obrońcą w drużynie futbolowej.

– John miał sportowy samochód. Przyjeżdżał po mnie codziennie rano i zabierał mnie do szkoły – wspominała Charlotte Henderson.

Pobrali się 5 lat później, w 1939 roku. 15 grudnia świętowali 80. rocznicę tego wydarzenia.Państwo Henderson zostali przy tej okazji uznani najstarszym małżeństwem na świecie, a ich nazwiska wpisano do Księgi rekordów Guinnessa.

Jak zauważyła telewizja CNN, para ma wspólnie ponad 211 lat i 175 dni, a obydwojgu wciąż dopisuje zdrowie. Dziesięć lat temu małżeństwo przeniosło się do Longhorn Village do domu seniorów zamieszkiwanego przez absolwentów Uniwersytetu Teksańskiego.

– Nasza recepta na sukces? Przeżywać każdy dzień i starać się, żeby jutro było lepsze niż dzisiaj – mówił John Henderson.

Źródło: CNN

Dodaj komentarz