fbpx

Firma przeznaczyła 10 milionów dolarów na premie dla swoich 198 pracowników

Jedna z firm branży budowlanej przygotowała dla swoich pracowników wyjątkowy świąteczny prezent. 198 osób otrzymało premię na łączną sumę 10 milinów dolarów (ponad 37 mln złotych). W prostym rozrachunku daje to średnio 50 tys. dolarów na osobę (ok. 190 tys. złotych). Świąteczna niespodzianka wywołała wśród pracowników mnóstwo emocji.

Osoby zatrudnione w amerykańskiej firmie deweloperskiej St. John Properties nie mogą narzekać na swojego pracodawcę. 7 grudnia 198 pracowników tej firmy otrzymało premie na łączną kwotę 10 milionów dolarów. Nagrody wręczone zostały w Baltimore, na uroczystej gali.

Cała impreza była wielką niespodzianką, wiedziało o niej zaledwie pięć osób. Na opublikowanych nagraniach widać niesamowite emocje pracowników, otwierających koperty z czekami.

– Kiedy otworzyłam kopertę, nie wierzyłam własnym oczom. Emocje były nie do opisania. To było po prostu niesamowite. Wciąż jestem w szoku – mówi w rozmowie z CNN Stephanie Ridgway, która pracuje w firmie od 14 lat.

 – Część pieniędzy zamierzam zainwestować w nieruchomości, ale większość przeznaczę na zabezpieczenie przyszłości moich dzieci, ich studia – dodaje Ridgway.

– To było jedno z najpiękniejszych doświadczeń w moim życiu. Wszystkich przepełniały emocje. Ludzie krzyczeli, płakali, śmiali się i przytulali – relacjonuje Lawrence Maykrantz, prezes firmy.

Wysokość premii uzależniona była od stażu pracy. Najniższą kwotę, w wysokości 100 dolarów, otrzymał niedawno zatrudniony pracownik. Najwyższa premia wyniosła 270 tysięcy dolarów (ponad 1 milion zł).

Firma doceniła w ten sposób pracowników za osiągnięcie celu, którym była budowa około 200 milionów metrów kwadratowych nieruchomości w ośmiu stanach.

Źródło: CNN

Dodaj komentarz