fbpx

Ewa Swoboda z kolejnym medalem na mistrzostwach Europy

Ewa Swoboda zachwyciła publiczność w Rzymie, zdobywając srebrny medal w biegu na 100 metrów na mistrzostwach Europy!

W niedzielę Wojciech Nowicki zdobył dla Polski pierwszy złoty medal na tegorocznych mistrzostwach Europy. Z dużą ekscytacją czekaliśmy także na bieg Ewy Swobody na 100 metrów. Polka już wcześniej błyszczała w Rzymie, wygrywając swój półfinał z czasem 11,02 s, co było jej najlepszym wynikiem w sezonie i świetną zapowiedzią finału.

Ewa Swoboda zdobywa srebro na mistrzostwach Europy!

Emocje sięgnęły zenitu. W pierwszym podejściu do finału Mujinga Kambundji miała falstart, a Swoboda nieco spóźniła start. Szwajcarka otrzymała ostrzeżenie. W drugim podejściu bieg przebiegł bez zakłóceń, a Polka walczyła o miejsce na podium do samego końca. Ostatecznie zajęła drugie miejsce z czasem 11,03 s. Kolejność na mecie decydowały tysięczne sekundy, więc na ostateczne wyniki musieliśmy chwilę poczekać.

Ewa Swoboda może być z siebie dumna! Jeszcze w połowie dystansu wydawało się, że biegnie na czwartym lub piątym miejscu, ale to właśnie mocny finisz dał jej medal.

Polka wyprzedziła Włoszkę Zaynab Dosso o zaledwie cztery tysięczne sekundy. Różnica była minimalna. Czwarta była Patrizia van der Weken z czasem 11,04 s. Złoto zdobyła Brytyjka Dina Asher-Smith z wynikiem 10,99 s.

Ewa Swoboda odnosi kolejny sukces w tym roku

Nasza sprinterka imponowała wynikami w hali. W Belgradzie zdobyła srebro na halowych mistrzostwach świata. Teraz zdobyła drugi medal mistrzostw Europy na otwartym stadionie w swojej karierze, ale pierwszy w biegu indywidualnym. Poprzednie srebro zdobyła dwa lata temu w Monachium w sztafecie 4×100 metrów. Po rywalizacji w Rzymie Swoboda nie ukrywała swojej radości, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że to jeden z największych sukcesów w jej karierze, a kibice ją uwielbiają.

4o

Dodaj komentarz