fbpx

W wieku 80-ciu lat sprząta pociągi. Kocha swoją pracę

Dawny hodowca krów mlecznych udzielił porady dotyczącej długiego i szczęśliwego życia zawodowego. 80-letni mieszkaniec Carmarthen z Walii pracuje jako sprzątacz pociągów. Zajmuje się tym do wczesnych godzin porannych, a w wywiadzie dla BBC wyznał, że nadal uwielbia swoje zajęcie. Co więcej, nie zamierza w ogóle przechodzić na emeryturę.

Ekipa sprzątająca Transport for Wales (TfW) spotyka się każdego dnia o 20:00 na dworcu kolejowym w Carmarthen, aby rozpocząć swoją zmianę. Jednym z pracowników jest osoba, która niedawno świętowała swoje 80. urodziny —  mimo ćwierćwiecza pracy przy sprzątaniu wagonów nie planuje kończyć swojej działalności.

William Gwyn Thomas, były hodowca krów mlecznych z Lampeter, od 25 lat zajmuje się czyszczeniem pociągów. Zatrudnił się na tym stanowisku, gdy miał 55 lat. Gwyn, jak prosi, aby go nazywać, pracuje w zespole, który w ciągu nocy sprząta od 18 do 26 wagonów.

—Nie spodziewałem się, że będę nadal pracował w wieku 80 lat — wyznał w wywiadzie dla BBC. — Ale naprawdę uwielbiam tę pracę i zakończę ją, kiedy będę gotowy i kiedy poczuję, że nie mogę już dłużej tego robić — zapewnia starszy pan.

Ojciec trojga dzieci, dziadek trojga wnuków i pradziadek czworga prawnuków, dołączył do zespołu sprzątającego pociągi pod koniec lat 90. Jak informuje portal Wales Online, gdy starał się o posadę, nie sądził, że ją zdobędzie.

Kiedy dowiedział się, że został zatrudniony, był „podekscytowany”.

Źródło: bbc.com

— Bycie częścią zespołu z Carmarthen jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ jest to naprawdę wyjątkowy dworzec — przyznaje.

Jak osiągnąć szczęście w pracy? 80-latek zdradza swój sekret

Sukces w długim i szczęśliwym życiu zawodowym przypisuje „zdrowemu jedzeniu, unikaniu spożywania mocniejszych trunków niż shandy (napój alkoholowy, będący mieszanką jasnego piwa i białej lemoniady, zazwyczaj w proporcji 1:1) oraz ograniczeniu palenia”.

Pracując od 19:30 do 2:30 nad ranem, Gwyn i jego zespół dokładnie czyścą każdy wagon, obejmując: kabiny, toalety, stoły i podłogi. Najgorsze dni pracy dla TfW to soboty, kiedy toalety mogą być „problemowe”, ale starszy pracownik przyznaje, że „staje na wysokości zadania”.

— To może być denerwujące, ale nie ma sensu narzekać, ponieważ taka jest natura pracy i musimy ją po prostu kontynuować — wyjaśnia Walijczyk.

— Ktoś musi zadbać, aby wagony były znowu czyste i schludne dla pasażerów — dodaje.

Kierownik ds. sprzątania TfW, Wendy Jones, oraz kierownik stacji Carmarthen, James Nicholas, opisali Gwyna jako „integralną część Carmarthen” — czytamy na łamach portalu BBC.

Składając mu życzenia z okazji 80. urodzin, dodali: „Wysoki standard pracy, który Gwyn w każdej nocy wykazuje, jest dla nas wszystkich prawdziwym wzorem, jak być dumnym ze swojej pracy”.

 

 

Dodaj komentarz