fbpx

Dziś Blue Monday – najbardziej depresyjny dzień w roku. Zróbmy coś radosnego i twórczego!

Przypadający w trzeci poniedziałek stycznia Blue Monday to określenie najbardziej depresyjnego dnia w roku, które wprowadził psycholog Cliff Arnall z Cardiff University. Dlaczego wypada on akurat w styczniu? Po pierwsze, nie sprzyja nam pogoda (krótki dzień i mało słońca). Po drugie, spada chęć spełniania postanowień noworocznych. A po trzecie, dopadają nas poświąteczne długi, a do wypłaty styczniowej pensji jeszcze trochę zostało.

Dzięki odpowiedniemu podejściu Blue Monday wcale nie musi być jednak taki straszny, jak go malują…

“Nawet, jeśli rzeczywiście tak jest, nie warto zawczasu negatywnie się nastawiać” – przekonuje psycholog Magdalena Chorzewska i radzi, żeby tego dnia nastroić się wręcz przeciwnie, czyli pozytywnie. “Dzięki takiemu optymistycznemu podejściu to naprawdę może być dobry dzień, bo będziemy zwracać uwagę właśnie na dobre rzeczy, a nie myśleć o tym, że nie dość, że jest beznadziejnie, to jeszcze jest to najbardziej depresyjny dzień w roku” – mówi.

Świadomie zróbmy więc  dziś coś, co poprawi nastój nam samym oraz ludziom wokół nas.  Może po prostu uśmiechnijmy się do sąsiada z bloku albo ekspedientki na kasie w markecie. Może kupmy komuś kwiaty lub drobny upominek “bez okazji”. A może zorganizujmy wieczorną “domówkę” z dobrą komedią w roli głównej… Pomysłów są tysiące.

Zapamiętajmy tegoroczny Blue Monday jako dzień radości i ekscytującej twórczości!!:)

 

Źródło: kobieta.onet.pl

Dodaj komentarz